В 2010 р. потрібно буде виплатити муніципальні борги на 170 млн. грн


В 2010 р. потрібно буде виплатити муніципальні борги на 170 млн. грн

Загальна сума муніципальних боргових зобов'язань, які необхідно буде виплатити в 2010 р., складе 170 млн. грн. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН генеральний директор рейтингового агентства "Кредит-рейтинг" Станіслав Дубко.

Із цього приводу він зазначив, що впродовж 2009 р. спостерігалося погіршення динаміки надходження прибуткової частини бюджету українських міст. Так, якщо за період 2005-2008 рр. середньорічний приріст обсягів прибуткової частини міських бюджетів становив близько 35%, то в першому півріччі 2009 р. доходи зменшились в середньому на 3-10% до відповідного періоду минулого року.

Дубко також додав, що в 2010 р. не очікується зростання попиту на комунальне майно і землю несільськогосподарського призначення, що обмежуватиме прибуткову базу місцевих бюджетів.

За його словами, необхідна до погашення заборгованість, швидше за все, виплачуватиметься муніципалітетами за рахунок рефінансування через розміщення додаткових випусків боргових цінних паперів.

Дубко також зазначив, що залучення позикових коштів в цілому,може дозволити багатьом муніципалітетам продовжити фінансування програм розвитку, згорнутих останнім часом. В той же час, за словами гендиректора "Кредит-рейтингу", сьогодні основними перешкодами для залучення інвесторів і отримання позикових коштів є низька прозорість українських міст.

За його словами, активніше використання кредитних рейтингів дасть містам можливість залучити інвестиції на розвиток міської інфрастуктури. За інформацією Дубка, на сьогодні лише 19 органів місцевої самоврядності мають кредитний рейтинг. "Високий рівень кредитного рейтингу збільшує шанси залучити ресурси за нижчою ставкою, але позитивним є вже сам факт наявності в міста кредитного рейтингу, незалежно від його рівня, оскільки це свідчить про інформаційну відвертість органу місцевої самоврядності", - додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua