Сербія подала офіційну заявку на приєднання до ЄС


Сербія подала офіційну заявку на приєднання до ЄС

Уряд Сербії передав у вівторок Швеції, котра зараз головує в ЄС, офіційну заявку на вступ до Євросоюзу, повідомила белградська радіостанція Б92.

Президент Сербії Борис Тадіч вручив заявку прем'єр-міністрові Швеції Фредеріку Рейнфельдту в Стокгольмі у присутності члена Європейської Комісії, що займається питаннями розширення ЄС, Оллі Рена.

В заявці наголошується, що вона відображає "консенсус і європейську орієнтацію сербського народу".

Прем'єр-міністр Швеції заявив на церемонії вручення заявки, що Сербія "зробила історичний крок".

Зі свого боку сербський уряд заявив про те, що вступ до ЄС є їх стратегічною метою.

Як зазначає ВВС, останнім часом відносини Сербії і ЄС помітно активізувались. Зокрема, сторони підписали угоду про торгівлю, а також домовилися про безвізовий в'їзд для громадян Сербії в більшість з 27 країн-членів Євросоюзу.

Однак для приєднання Сербії до ЄС існує низка перешкод, таких як стурбованість деяких країн Євросоюзу нездатністю сербської влади захопити колишнього військового лідера боснійських сербів Ратко Младіча, а також Горана Хаджича. Вони звинувачуються Міжнародним трибуналом по колишній Югославії в скоєнні військових злочинів і, як передбачається, переховуються на сербській території.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua