PGNIG: Польща без додаткового російського газу може протриматися до лютого


PGNIG: Польща без додаткового російського газу може протриматися до лютого

Польща може гарантувати постачання газу внутрішнім споживачам без додаткових постачань з РФ максимально до лютого 2010 року. Про це в Польщі повідомила прес-секретар польської національної газової компанії PGNIG Йоанна Закшевська.

Вона назвала умовою для збереження постачань газу споживачам підвищення температури, яка останнім часом в Польщі різко впала, - до мінус 20 градусів.

"Якщо температура підніметься до нуля з тенденцією до плюсових температур або мінімального мінуса, без додаткових постачань до лютого якось справимося", - сказала Й.Закшевська.

Прес-секретар PGNIG відзначила, що в останні холодні дні відбір газу з сховищ, які на сьогодні заповнені менш ніж на 90%, проходив на межі можливостей" в об'ємі 26-27 млн. кубометрів на добу.

Й.Закшевська сказала, що в разі збереження морозів PGNIG буде змушена обмежити постачання промисловим виробникам вже в січні.

Представник PGNIG назвала складною ситуацію в Польщі в переговорах з "Газпромом", оскільки польська компанія не має готових альтернативних маршрутів постачань газу в країну. "Ця позиція (росіян) використовується по максимуму", - сказала вона.

Прес-секретар також відзначила, що PGNIG міг би найшвидше повернутися до переговорів з "Газпромом" не раніше 10 січня, бо на цьому тижні в Польщі починаються Різдвяні свята, а з 6 січня вони починаються в РФ.

Як повідомлялося, віце-прем'єр Польщі Вальдемар Павляк 18 грудня заявив, що заблокує затвердження нового міжурядового договору між Польщею і РФ про постачання газу, поки PGNIG і "Газпром" не вирішать низку проблемних питань.

Проте у вихідні В.Павляк на своєму блогу пом'якшив позицію щодо узгоджених в грудні польсько-російських домовленостей, сконцентрувавши свою увагу на звинуваченні опозиції, яка гостро розкритикувала документ і заявила про готовність притягнути до відповідальності за підписання цього договору перед Трибуналом Стану (вищий суд, що розглядає злочини проти держави).

Польща з 2009 року недоотримує 25% імпортного газу, який з 2006 року поставляв в країну швейцарський трейдер "РосУкрЕнерго" і який після українсько-російського газового конфлікту на початку цього року припинив виконувати свій контракт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua