В Білорусі на держпрограму із виробництва біопалива планується у 2010 р. направити Br18,2 млрд


В Білорусі на держпрограму із виробництва біопалива планується у 2010 р. направити Br18,2 млрд

На фінансування Державної програми із забезпечення виробництва дизельного біопалива в Білорусі на 2007-2010 рр. планується направити в 2010 р. Br18,2 млрд. Це передбачено постановою Ради Міністрів від 11 грудня 2009 р. №1627, повідомили в апараті Радміну.

Документом внесені зміни в техніко-економічне обґрунтування програми і в орієнтовні обсяги її фінансування. В цілому за чотири роки дії програми її загальний обcг фінансування складе Br89,2 млрд. На це будуть направлені кошти державних науково-технічних програм і власні кошти організацій. Гроші прямують на виконання науково-дослідних робіт (НДР) і науково-дослідних, дослідно-конструкторських і дослідно-технологічних робіт .

Для досягнення цільових параметрів держпрограми розроблені і виконуються заходи. Вони передбачають розробку способів здобуття біопалива, нормативно-технічної документації і організацію виробництва і збуту дизельного біопалива з поновлюваних джерел сировини. При цьому обсяги фінансування заходів уточнюватимуться за результатами розробки проектно-кошторисної документації, а також після проходження експертизи завдань для включення їх в державні науково-технічні програми.

Крім того, програма спрямована на організацію виробництва і збуту сумішевого дизельного біопалива на основі метилових ефірів жирних кислот організаціями РУП "Виробниче об'єднання "Белоруснефть" в об'ємі до 1 млн. тонн на рік.

В 2007-2008 рр. у ВАТ "Гродно Азот" були введені дві установки з виробництва біопалива потужністю по 5 тис. тонн на рік кожна. На цьому устаткуванні шляхом хімічної переробки рапсового масла отримують метилові ефіри жирних кислот - продукт, який може використовуватися як паливо для дизельних двигунів як в чистому вигляді, так і в суміші в будь-яких співвідношеннях з мінеральним паливом. Гродненське підприємство направляє його для виготовлення сумішевого палива (метиловий ефір додається в звичайне дизпаливо в об'ємі 5%).

Згідно із держпрограмою в 2010 р. виробництво біодизельного палива в Білорусі планується довести не менше ніж до 0,78-1 млн. тонн. Виробництво рапсового масла наступного року повинно скласти 228,3 тис. тонн, в 2009 р. цей показник був 151,3 тис. тонн.

Метою держпрограми із забезпечення виробництва дизельного біопалива в Білорусі на 2007-2010 рр. є підвищення рівня екологічної і енергетичної безпеки країни, зменшення залежності національної економіки від імпорту нафти. На основі вітчизняної сировинної бази створюються промислові виробництва дизельного біопалива з поновлюваного джерела - рапсового масла.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua