Азіатські індекси зростають у понеділок, дорожчають акції сировинних і транспортних компаній — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Азіатські індекси зростають у понеділок, дорожчають акції сировинних і транспортних компаній

Фондовий ринок
92
Азіатські фондові індекси зростають у понеділок вперше за три торгівельні сесії завдяки підйому котирувань акцій сировинних компаній, обумовленому підвищенням цін на нафту, мідь і золото, повідомляє агентство Bloomberg.
Підтримку ринку надав також сильний прогноз австралійської авіакомпанії Qantas Airways на перше фінансове півріччя, згідно якому її доподатковий прибуток складе 150 млн австралійських доларів ($133 млн). Згідно повідомленню Qantas, її пасажирообіг поліпшується на тлі відновлення світової економіки, в листопаді кількість перевезених компанією пасажирів зросла на 9,7%. Акції самої Qantas подорожчали на 5,5%.
Зведений індекс регіону MSCI Asia Pacific збільшився в процесі торгів на 0,3%. Японський Nikkei 225 піднявся на 0,5%.
"Я б не сказав, що на ринку запанувала ейфорія, але песимізм, який володарював над людськими умами протягом року, здебільшого, розвіявся. Ринок акцій переживає період стійкої консолідації, і люди висловлюють обережний оптимізм стосовно зростання", - вважає аналітик AMP Capital Investors Надер Наеймі.
Вартість паперів найбільшого гірничодобувного концерну світу ВНР Billiton Ltd. підвищилася на 2%, найбільшого торгового дому Японії Mitsubishi Corp., основна виручка якого припадає на сировинні операції, - на 0,2%.
Мідь з постачанням в березні подорожчала на 0,3%, нафта - на 1%.
Котирування акцій австралійського виробника залізняку Murchison Metals піднялися на 5,4%, оскільки ціни спот на залізняк підскочили в п'ятницю до максимуму 2009 року.
Ціна паперів найбільшого виробника золота в Австралії Newcrest Mining збільшилася на 2,1%, Lihir Gold Ltd. - на 2,6%.
Курс цінних паперів японського автовиробника Mazda Motor Corp. зріс на 1,4%, Nissan Motor - на 1,1%.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас