Fitch в 2010 р. чекає зростання попиту на сталь на внутрішніх ринках СНД на 7-8% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Fitch в 2010 р. чекає зростання попиту на сталь на внутрішніх ринках СНД на 7-8%

229
Попит на сталь (скоректований на торгівельні запаси) в 2010 році на внутрішніх ринках СНД зросте на 7-9%, на ключових експортних ринках - на 10-12%, прогнозує міжнародне рейтингове агентство Fitch.
Згідно звіту агентства, в 2010 році ціни на сталь стабілізуються на рівнях, досягнутих в III-IV кварталах, з можливим повільним зростанням у літні місяці у зв'язку з сезонним попитом. Очікується зростання виручки сталеливарних компаній СНД на 3-15%, а маржа по EBITDA у виробників прогнозується в діапазоні 11-25%.
"Інфраструктурні проекти, технічне обслуговування існуючих і спорудження нових нафто- і газопроводів продовжать бути основними чинниками зростання внутрішнього попиту на сталь, - відзначає директор Fitch по корпоративних емітентах Сергій Гришунін. - В той же час внутрішній попит з боку загального машинобудування і будівельної галузі може зрости лише на 2-4% з урахуванням складних фінансових позицій відповідних галузей, а в рамках будівельного сектора, зокрема, зважаючи на відсутність нових проектів".
Перспективи для російських сталеливарних компаній залишаються непростими зважаючи на істотне боргове навантаження, низьку прибутковість зарубіжних підрозділів і складнощі з ліквідністю у деяких емітентів. Fitch відзначає, що кредитоспроможність російських Evraz Group, "Сєвєрсталь" і української "Інтерпайп", ймовірно, залишиться під тиском в 2010 році.
Позиції ліквідності металургійних компаній СНД, яких рейтингує Fitch, за винятком Evraz і "Інтерпайп", як очікується, будуть прийнятними. Fitch стурбоване великою залежністю ліквідності Evraz від її здатності пролонгувати борг і залучати нове фінансування для виконання своїх боргових зобов'язань, оскільки близько 30% загального боргу Evraz ($8,5 млрд) має терміни погашення протягом 2010 року при очікуваному грошовому потоці в розмірі $700-900 млн.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас