ЄЦБ підвищив прогноз списань банків єврозони на 13% - до 553 млрд євро — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄЦБ підвищив прогноз списань банків єврозони на 13% - до 553 млрд євро

234
Банки єврозони можуть списати додатково 187 млрд євро, оскільки кредити компаніям із сфери нерухомості і країнам Східної Європи загрожують відновленню фінансових ринків, повідомив Європейський центральний банк.
ЄЦБ підвищив оцінку обсягу можливих списань на 13% - до 553 млрд євро в період з 2007 року по кінець 2010 року.
"Стрімке збільшення державної заборгованості" по всьому світу є ризиком для фінансової стабільності, йдеться також в заяві ЄЦБ, яку наводить агентство Bloomberg. Крім того, деякі європейські банки, як і раніше, упевнені в екстреному фінансуванні.
"Важлива причина зростання (обсягу списань - прим. ІФ-АФІ) - це подальше погіршення умов на ринку комерційної нерухомості, - повідомляється в звіті. - Вона зробила внесок до перегляду у бік підвищення оцінки потенційних списань банків через вплив на банки комерційної іпотеки і цінних паперів, забезпечених комерційною іпотекою".
Уряди європейських країн витратили $5,3 трлн на підтримку банків з моменту колапсу американського Lehman Brothers, за даними Євросоюзу. Крім того, ЄЦБ з тією ж метою знизив базову процентну ставку до рекордного мінімуму і запустив програму викупу облігацій обсягом 60 млрд євро.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас