Костюк: "Укрзалізниця" продовжує переговори з Barclays щодо реструктуризації боргу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Костюк: "Укрзалізниця" продовжує переговори з Barclays щодо реструктуризації боргу

247
"Укрзалізниця" продовжує переговори з Barclays capital bank щодо реструктуризації боргу. Про це повідомив генеральний директор "Укрзалізниці" Михайло Костюк.
"Ми почали переговори з банком два місяці тому, це дуже короткий термін", - відзначив він.
За словами М.Костюка, проблемою є те, що коли надавався кредит, при формуванні графіка його погашення були створені "піки фінансових навантажень". Це було зроблено банком з урахуванням можливого подальшого перекредитування, проте в умовах світової кризи перекредитування немає.
"Ніяких домислів не має бути, що ми не платитимемо. Наш кредитний портфель відпрацьований - при надходженнях у розмірі 38 млрд. грн. він складає 9 млрд. грн., це не створює жодних проблем. Але, будь ласка, знімаємо піки: не 110 млн. дол. в квартал, а 30 млн. дол. - і спокійно, організовано і з повагою один до одного", - відзначив М.Костюк.
Як повідомлялося, в липні 2007 року "Укрзалізниця" підписала кредитну угоду з Barclays capital bank на суму понад 550 млн. доларів. Кредит був наданий без державних гарантій під ставку LIBOR +2,5%. Кредит виданий на три роки з відстроченням платежу. Кредитні кошти надані для фінансування добудови мостового переходу через Дніпро в Києві, модернізації шляхового господарства і придбання рухомого складу.
Відповідно до зобов'язань, "Укрзалізниця" мала виплатити перший транш в серпні, другий, - в листопаді ц.р. У серпні транш був виплачений, а в листопаді ц.р. "Укрзалізниця" звернулася до банку з проханням реструктуризувати борг.
"Укрзалізниця" розраховує реструктуризувати виплату 440 млн. дол. боргу в середньому на термін близько двох з половиною - трьох років. "Мова йде про зміну терміну і графіка погашення основної суми боргу українських залізниць. Спочатку передбачалося, що починаючи з серпня поточного року і до серпня 2010-го ми здійснимо п'ять платежів по 110 млн. дол. Один платіж зроблений, залишилося чотири - в погашення 440 млн. дол. основної суми кредиту", - відзначив М.Костюк.
Консультантом з реструктуризації синдикованого кредиту вибрана компанія Squire Capital.
Довідка. Державна адміністрація залізниць "Укрзалізниця" є монопольним перевізником вантажів і пасажирів залізничним транспортом. Об'єднує шість залізниць - Донецьку, Львівську, Одеську, Придніпровську, Південну і Південно-Західну, які охоплюють всі області України.
Barclays capital bank (Великобританія) - одна з провідних європейських фінансових установ, що є лідером в організації міжнародного фінансування, включаючи облігації, кредити і проектне фінансування, для урядових організацій, корпорацій і банків.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас