Антимонопольні органи ЄС і Microsoft улагодили багаторічну суперечку навколо інтернет-браузера в ОС Windows — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Антимонопольні органи ЄС і Microsoft улагодили багаторічну суперечку навколо інтернет-браузера в ОС Windows

373
Антимонопольні органи Євросоюзу і софтверний гігант Microsoft Corp. улагодили багаторічну суперечку навколо інтернет-браузера Internet Explorer, вбудованого в операційну систему (ОС) Windows від Microsoft. Єврокомісія прийняла пропозицію Microsoft, що передбачає можливість вибору альтернативних браузерів в Windows, і погодилася закрити справу про зловживання компанією монопольним становищем на ринку веб-браузерів.
Як говориться в повідомленні Єврокомісії, Microsoft зобов'язується надати користувачам ОС Windows в Європі вибір серед різних браузерів, а також дозволити виробникам комп'ютерів і користувачам відмовитися від браузера Internet Explorer.
"Мільйони європейських споживачів виграють від цього рішення, що передбачає вільний вибір веб-браузера, яким вони хочуть користуватися. Цей вибір не тільки дозволить людям поліпшити свій досвід роботи в інтернеті, але і послужить стимулом для розробників браузерів пропонувати нові рішення в майбутньому", - заявила в прес-релізі Єврокомісії комісар ЄС із захисту конкуренції Нелі Крус.
Компанія Microsoft відповідно до прийнятих на себе зобов'язань забезпечить користувачів систем Windows XP, Windows Vista і Windows 7 в Європейській економічній зоні протягом п'яти років опцією установки альтернативних веб-браузерів додатково до Internet Explorer або замість нього через так званий "екран вибору". Крім того, виробники ПК на базі Windows зможуть інсталювати інтернет-браузери на вибір і відмовитися від вбудованого браузера Internet Explorer від Microsoft.
15 січня ц.р. Єврокомісія направила Microsoft попередній висновок за результатами антимонопольного розслідування, що стосується практики вбудовування в ОС Windows інтернет-браузера Internet Explorer. Комісія прийшла до висновку, що прив'язка Internet Explorer до Windows порушує законодавство про конкуренцію в ЄС. На думку регулятора, така практика стримує інновації на ринку веб-браузерів і створює штучні стимули для виробників ПЗ і контент-провайдерів розробляти програмні додатки і веб-сайти винятково "під Internet Explorer". За порушення антимонопольного законодавства ЄС компанії Microsoft загрожував крупний штраф.
Приводом для висунення звинувачень на адресу Microsoft з боку Єврокомісії послужила скарга норвезького розробника браузерів Opera.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас