Експерт: "Нафтогаз" може розрахуватися з "Газпромом" за грудень за рахунок продажу газу його дочці в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: "Нафтогаз" може розрахуватися з "Газпромом" за грудень за рахунок продажу газу його дочці в Україні

Енергетика
657
Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" може сплатити російському ВАТ "Газпром" постачання природного газу в грудні за рахунок продажу значних об'ємів газу дочірній компанії "Газпрому" в Україні - "Газпром збут Україна", повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" глава Центру енергетичних досліджень (ЦЕІ, Київ) Костянтин Бородін.
"Я прогнозую, що "Нафтогаз" розрахується з "Газпромом" за рахунок коштів самого "Газпрому", - сказав експерт.
За його даними, проекти відповідних документів уже підготовлені.
Бородін відзначив, що недоліком цієї схеми для України є те, що "Газпром збут Україна" купить орієнтовно 4,6 млрд куб. м газу у "Нафтогазу" за ціною, що діє в четвертому кварталі, - $208 за 1000 куб. м, тоді як продавати цей газ він буде вже в новому році за цінами не нижче $295 за 1000 куб. м.
"Маржа складає майже $90 на 1000 куб. м. На об'ємі 4,6 млрд вона складе понад $400 млн", - сказав глава ЦЕІ.
Напередодні про можливість укладення подібної оборудки повідомив і уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Віктора Ющенка Богдан Соколовський. За його словами, "Газпром збут Україна" планує купувати газ в українських підземних сховищах за ціною четвертого кварталу 2009 року - $208 за тис. куб. м, а продавати українським підприємствам за цінами наступного року - $300-330 за тис. куб. м.
Раніше глава правління "Нафтогазу" Олег Дубина повідомляв, що компанія планує в грудні купити у "Газпрому" 4 млрд куб. м, а в першому кварталі 2010 року об'єм закупівель складе близько 7 млрд куб. м природного газу.
"Газпром" в квітні 2008 року в рамках реалізації нової російсько-української угоди про розвиток відносин у газовій сфері від 12 березня 2008 року зареєстрував в Україні дочірню компанію "Газпром збут Україна" для постачань природного газу безпосередньо українським промисловим споживачам.
Нові довгострокові газові угоди, підписані в січні 2009 року, зобов'язали "Нафтогаз України" забезпечити продаж "Газпром збут Україна" 25% імпортного газу для реалізації промисловим споживачам.
Договір купівлі-продажу в 2009 році природного газу імпортного походження в об'ємі 7,5 млрд куб. м на рік "Газпром збут Україна" і "Нафтогаз" уклали в квітні поточного року, а у вересні директор російської дочки "Газпрому" Анатолій Подмишальський прогнозував, що компанія в поточному році реалізує на українському ринку близько 4-5 млрд куб. м газу.
Договір на 2010 рік "Газпром збут Україна" і "Нафтогаз" уклали 13 листопада. Він також передбачає закупівлю російською дочкою "Газпрому" до 25% що імпортується українською газовою монополією газу.
З 2009 року ціна російського газу для України визначається за формулою, в якій змінними виступають ціни нафтопродуктів на світовому ринку. У першому кварталі 2009 року газ поставлявся в Україну по $360 за 1 тис. куб. м, в другому кварталі вона знизилася до $270,95, в третьому - до $198,34, тоді як в четвертому кварталі ціна збільшилася до $208,12 за 1 тис. куб. м.
З 2010 року перестає діяти 20%-на знижка, що означає подорожчання газу за інших рівних умов на 25%. "Газпром" прогнозує середню ціну природного газу для України в 2010 році на рівні $280 за 1 тис. куб. м. В той же час в уряді заявляють, що завдяки великим запасам газу в ПСГ, що були придбані за нижчими цінами, ціна газу в першому півріччі 2010 року істотно не зміниться.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас