Японія може виділити 10 млрд дол. на допомогу в боротьбі з глобальним потеплінням — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Японія може виділити 10 млрд дол. на допомогу в боротьбі з глобальним потеплінням

137
Японія планує виділити $10 млрд на боротьбу з глобальним потеплінням як допомогу країнам, що розвиваються, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на газету Tokyo Shimbun.
Прем’єр-міністр Японії Юкіо Хатояма оприлюднить плани країни 18 грудня на конференції щодо зміни клімату в Копенгагені.
Як повідомлялося, представники країн, що розвиваються, виступили категорично проти проекту нової угоди, за якою розвинені держави зможуть здійснювати удвічі більше викидів парникових газів в атмосферу, ніж ті, що розвиваються. Передбачається, що бідним країнам буде дозволено до 2050 року виробляти більше 1,44 тонни парникових газів на душу населення, тоді як для багатих держав цей показник складатиме 2,67 тонни.
Представники близько 40 малих острівних держав, які є найуразливішими для наслідків глобальної зміни клімату, наполягають на укладенні нового протоколу.
"Морально розвинені країни, у тому числі й Росія, підтримують вимоги острівних держав по створенню нового кліматичного протоколу", - сказав представник екологічної організації WWF Росії Олексій Кокорін, який має на конференції статус спостерігача.
В рамках Кіотського протоколу розвинені країни і країни з перехідною економікою зобов'язалися скоротити або стабілізувати викиди парникових газів у 2008-2012 роках в порівнянні з 1990 роком. Крім того, договір передбачає торгівлю квотами на викид шкідливих речовин в атмосферу, при цьому країни, визнані такими, що "розвиваються", були звільнені від будь-яких обмежень.
Конференція країн-учасниць Рамкової конвенції ООН щодо зміни клімату, в якій беруть участь 193 держави, відкрилася 7 грудня в столиці Данії і триватиме до 18 грудня. На конференції в Копенгагені планувалося укласти нову угоду по обмеженню викидів парникових газів, яка замінить Кіотський протокол.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас