Посол Німеччини в Україні: "Північний потік" може бути прокладений найближчим часом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Посол Німеччини в Україні: "Північний потік" може бути прокладений найближчим часом

Енергетика
574
Всі критичні пункти з будівництва газопроводу "Північний потік" вирішені. Про це заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзет.
"Після того як Фінляндія і Швеція дали свою згоду на прокладення газопроводу "Північний потік" в їхніх територіальних водах, можна чекати, що в найближчому майбутньому ця газова гілка буде прокладена", - відзначив посол.
Коментуючи майбутнє газопроводу "Південний потік", Г.-Ю. Гаймзет сказав, що це "досить таки дорога і складна лінія". "До того ж, нині спостерігається деяке падіння інтересу до газу, що поставляється газопроводами. Існує також Nabucco. І, я вважаю, що є велика вірогідність, що цей проект буде реалізований набагато швидше, ніж "Південний потік". Але і у Nabucco є свої проблеми, які теж мають бути вирішені", - резюмував голова представництва ФРН в Україні.
"Північний потік" (Nord Stream) - газопровід між Росією і Німеччиною, що прокладається по дну Балтійського моря. Проектні показники: протяжність - 1200 км, дві нитки потужністю 55 млрд куб м газу на рік, максимальна глибина прокладання - 210 м. Акціонери компанії Nord Stream AG - оператора морської частини газопроводу: "Газпром" (51%), підрозділ BASF - Wintershall (20%), підрозділ E.ON - E.On Ruhrgas (20%), оператор газових мереж Голландії Gasunie (9%). Сумарні інвестиції в будівництво, орієнтовно, складають 7,4 млрд євро. Перша нитка трубопроводу, згідно з планом, повинна почати працювати в 2011 р.
"Південний потік" (South Stream) - проект газопроводу, що повинен пройти по дну Чорного моря з Новоросійська в болгарський порт Варна, а потім дві його гілки пройдуть через Балкани до Італії та Австрії. Точні маршрути гілок ще не затверджені. Проектні показники: підводний відрізок - 900 км, потужність - 63 млрд куб м на рік, максимальна глибина прокладання - 2000 м. Акціонери проекту на паритетних засадах - "Газпром" та італійська Eni. Сумарні інвестиції в будівництво, орієнтовно, складають 25 млрд євро. Згідно з планом, газопровід повинен розпочати роботу в 2015 р.
Nabucco - проектований магістральний газопровід з Туркменістану та Азербайджану в країни Євросоюзу. Проектна потужність - 26-32 млрд куб. м на рік. Акціонерами з будівництва газопроводу є OMV Gas GMBH (Австрія), BOTAS (Туреччина), Bulgargaz (Болгарія), S.n.t.g.n. Transgaz S.a. (Румунія), MOL Natural Gas Transmission Company Ltd. (Угорщина), RWE AG (Німеччина). Будівництво планується почати в 2011 р., завершити - в 2013 р.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас