НБУ та ДПАУ пояснили питання оподаткування біржових інтернет-трейдерів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ та ДПАУ пояснили питання оподаткування біржових інтернет-трейдерів

874
Національний банк України (НБУ) у відповідь на запит Державної податкової адміністрації України (ДПАУ) визнав первинним документом, котрий підтверджує витрати на придбання цінних паперів, відомість сквитованих розпоряджень, виконання якої підтверджується депозитарієм організаторові торгів, повідомила "Українська біржа" в понеділок.
"ДПАУ 8 грудня 2009 року направила в свої регіональні підрозділи вказівку використовувати дану відповідь НБУ в практичній роботі. Таким чином, сформована біржею виписка з відомості сквитованих розпоряджень визнана ДПАУ документом, котрий підтверджує фактичні витрати платника податків на придбання цінних паперів", - говориться в повідомленні біржі.
Коментуючи це рішення, голова правління "Української біржі" Олег Ткаченко зазначив, що упроваджені в 2009 році на "Українській біржі" технології, що дозволяють обслуговувати фізичних осіб на торгах за допомогою послуг інтернет-трейдингу, зажадали відповідних змін у взаємодії з регулюючими і фіскальними органами.
"Це рішення НБУ і ДПАУ надало інвесторам фізичним особам можливість, в рамках існуючого законодавства, відзвітувати з операцій з цінними паперами, укладеними на біржі, за допомогою документів, сформованих біржею", - зазначив Ткаченко.
Разом з тим він підкреслив, що це лише перший крок на шляху нормування документообігу за результатами біржових торгів. На його думку, наступним важливим кроком є впровадження стандартів, прийнятих на всіх розвинених фондових ринках, а саме надання виписці торговця статусу єдиного необхідного і достатнього документа для підтвердження отриманого інвестиційного прибутку/збитку.
В свою чергу генеральний директор інвесткомпанії "Трійка Діалог Україна" Артемій Єршов, слова якого наводяться в повідомленні "Української біржі", зазначив, що завдяки інтенсивній і плідній роботі учасників ринку, фахівців НБУ і ДПАУ вдалося вирішити одну з основних проблем, що перешкоджає розвитку масового обслуговування клієнтів на фондовому ринку України. "Тепер фізичні особи, активно залучені в процес інвестування на фондовому ринку за допомогою інтернет-трейдингу, можуть не перейматись з приводу проблеми, що існувала раніше, зі звітністю в ДПАУ за підсумками року", - сказав він.
Директор інвесткомпанії Dragon Capital Дмитро Тарабакін додав, що без цього рішення важко уявити процедуру надання податкової декларації і підтвердження проведених операцій на фондовому ринку активним інтернет-трейдером наданням декількох тисяч договорів на купівлю/продаж цінних паперів.
Ткаченко підсумував, що проблема з підтвердженням біржових операцій, яка була позначена перед самим запуском торгів на "Українській біржі", успішно вирішена завдяки учасникам ринку, які активно брали участь в її вирішенні, а також професіоналізму і розумінню відповідальності за подальший розвиток фондового ринку співробітників НБУ і ДПАУ.
ВАТ "Українська біржа" зі статутним капіталом 12 млн грн. засновано 15 травня 2008 року після того, як провідні українські інвестиційні компанії, незадоволені якістю послуг провідної української біржі ПФТС, почали переговори з РТС (РФ).
Дозвіл Антимонопольного комітет України біржа отримала на початку серпня, ліцензію Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку - в кінці 2008 року.
"Українська біржа" запустила торги 26 березня 2009 року. Завдяки запуску ринку заявок, першого в Україні, УБ вже в серпні стала лідером на біржовому ринку акцій.
За даними біржі, в даний час більше 1300 фізичних осіб користуються послугою інтернет-трейдингу, а їх частка в загальному обсязі торгів на біржі в листопаді перевищила 40%.
Послугу інтернет-трейдингу на "Українській біржі" надають 19 компаній: I-nvest, "Ощадна компанія", "Арт-капітал", "Навігатор-Інвест", Foyil Securities, "Сократ", Astrum Capital, "Трійка Діалог Україна", "Драгон Капітал", "Гайнсфорт-онлайн", "Проспект Інвестментс", "Фахівець цінні папери", "ОК-2", "Сіті Брок", ФК "Укранет", "Альтана Капітал", "Універ Капітал", "Он-лайн капітал" і "Сигніфер Онлайн".
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас