Кабмін претендує на прибуток — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін претендує на прибуток

Казна та Політика
641
Згідно із проектом розпорядження Кабміну, держпідприємство "Український державний центр радіочастот" має перерахувати до держбюджету всі обігові фонди - близько 170 млн. грн. Згідно із отриманим підприємством висновком Мін'юсту, ця дія є незаконною.
Нацкомісія регулювання зв'язку двічі не погоджувала проект розпорядження Кабміну про додаткову суму відрахувань від чистого прибутку "Укрчастотнагляду" до держбюджету, розроблений Міністерством фінансів. Йдеться про перерахування до держбюджету всіх обігових коштів держпідприємства. У Комісії повідомили, що звернулись до Мінфіну з офіційним листом, де говориться, що регулятор не приймає документ. "Мінфін таким чином намагається вирішити питання наповнення бюджету", - сказав глава НКРЗ Сергій Колобов. За його інформацією, майбутнє розпорядження може торкнутися не лише "Укрчастотнагляду", але і багатьох інших держпідприємств, серед яких і ВАТ "Укртелеком". Колобов зазначає, що єдиним виходом буде переконати всіх на засіданні Кабміну не підтримувати проект розпорядження. Зазначимо, для його прийняття у цьому році залишилося дуже мало часу. Глава НКРЗ вважає, що наступного року вже не буде сенсу ухвалювати запропонований документ, і одночасно згоден з тим, що ініціатива Мінфіну нагадує "одноразове вичавлення " держпідприємств.
Як повідомив начальник "Укрчастотнагляду" Павло Слободянюк, підприємству, згідно із можливим розпорядженням Кабміну, довелося б заплатити до держбюджету близько 170 млн. грн. Вилучення цих коштів, за його словами, поставило б під загрозу існування і роботу всього центру. Він підкреслив, що єдиний шлях для уряду отримати вказані гроші - це внесення змін до закону про держбюджет на 2009 р.
Але уряд в будь-якому разі намагатиметься отримати від держпідприємств якомога більше коштів, про що свідчить його недавня ініціатива. Так, якщо в 2009 р. державні підприємства перераховували до бюджету 15% чистого прибутку, то в 2010-у повинні будуть платити 30%. Слободянюк підкреслив, що, як заплановано, "Укрчастотнагляд" забезпечить 140 млн. грн. відрахувань до держбюджету наступного року.
Припинення роботи "Укрчастотнагляду" означає заморожування розвитку галузі телекомунікацій із багатьох аспектів. Наприклад, це може торкнутися видачі дозволів на нові радіоелектронні засоби, які ввозяться з-за кордону. "Укрчастотнагляд" також займається вивченням можливостей видачі нових радіочастотних ліцензій. І природно, якщо учасники ринку не матимуть можливості отримувати нові ліцензії і змоги легалізувати нові радіоелектронні засоби зв'язку, то зростання ринку зупиниться.
Крім того, "Укрчастотнагляд" зараз займається координацією роботи операторів мобільного зв'язку з базами даних IMEI стільникових телефонів. Недавно була створена загальна база IMEI, яка на початку наступного року повинна розділитися на "білу" (легальних телефонів), "сіру" (телефонів сумнівного походження) і "чорну" (телефонів, які не підлягають обслуговуванню). Ця робота центру також може бути не доведена до кінця в разі припинення діяльності УДЦР.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас