Депутат від БЮТ заявляє про причетність до тіньових схем в лотерейному бізнесі 3 однопартійців — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Депутат від БЮТ заявляє про причетність до тіньових схем в лотерейному бізнесі 3 однопартійців

1726
Народні депутати від фракції БЮТ Сергій Терьохін, Сергій Соболев і Віктор Уколов пов'язані з лотерейним бізнесом підприємства з 100%-ми іноземними інвестиціями "Українська національна лотерея" ("УНЛ", Київ), в діях якого зафіксовані несплата податків і недоплати з виграшів, стверджує представник цієї фракції Антон Яценко.
"На жаль, будучи членом БЮТ, я з глибоким жалем можу повідомити, що до компанії "Українська національна лотерея" має пряме відношення дехто із моїх колег: це пан Соболев, пан Терьохін і пан Уколів (всі фракція БЮТ). Мені абсолютно все одно, що зараз проходить президентська компанія. Я вважаю, що є речі, які неприпустимі", - сказав Яценко на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.
Згідно із наданим депутатом документом, зазначені "бютівці" до 2004 року були бізнес-партнерами "УНЛ", 100% акцій якої належить офшорній компанії з Британських Виргінських островів. В.Уколов, зокрема очолював ТОВ "ТРК Новий Проект" (Київ, ліквідовано в 2004 році), засновниками якого виступали Інститут відкритого суспільства "Інститут Борисфену" (його засновники - Терьохін і Соболев), ПП "ЕССИ Інтернешнл" (засновник - Світлана Терьохіна, дружина депутата) і "УНЛ".
"Таким чином, ці люди були партнерами по бізнесу", - констатував Яценко.
Крім того, Терьохін значиться в наданих документах як людина, яка лобіює в структурах влади інтереси "УНЛ".
Згідно з даними Яценка, щомісячний дохід "УНЛ" становить 18-22 млн грн., з яких 15% виводяться з країни як роялті.
Крім того, за його словами, останні п'ять років компанія не виконує ліцензійні умови відносно показників капіталізації, а також "мала проблеми з формуванням призового фонду".
"На мою думку, державний обранець не повинен брати участь в якихось брудних маніпуляціях", - сказав Яценко.
Як повідомив депутат, обсяг українського ринку лотерей становить від 3 млрд грн. до 4 млрд грн.
Раніше повідомлялося, що Яценко 8 грудня зареєстрував в парламенті два законопроекти, в яких пропонується ввести державну монополію у сфері лотерей, а всі гроші, отримані від держлотерей, направляти до бюджету для фінансування витрат соціального характеру.
Зараз в країні діє мораторій на видачу ліцензій на здійснення господарської діяльності з випуску і проведення лотерей, веденний законом від 2 червня 2005 року до ухвалення закону про державне регулювання діяльності з випуску і проведення лотерей і грошових розиграшів.
Підприємство "УНЛ" засноване в 1997 році. У більшості крупних міст України встановлено більше 4,2 тис. терміналів підприємства. Воно проводить лотереї "Супер Лото", "Кено", "Лото Максима", "Лото Трійка".
За даними Міністерства фінансів, ліцензії на випуск і проведення лотерей в Україні мають чотири компанії: підприємство з 100%-ми іноземними інвестиціями "Українська національна лотерея"; ТОВ "М.С.Л." (раніше - "Молодьспортлото"), власником якої, за даними Яценка, є компанія із США; ЗАТ "Патріот", власником якого є громадянин Росії Олег Бойко; і ВАТ "Державний ощадний банк України".
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас