NYTimes: МВФ відмовив Україні в кредиті до виборів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

NYTimes: МВФ відмовив Україні в кредиті до виборів

930
Міжнародний валютний фонд (МВФ) вирішив відмовити Україні у виділенні четвертого траншу кредиту stand by у розмірі $3,5 млрд до завершення президентських виборів через зростання незадоволення нездатністю українських політиків узяти під контроль бюджет, пише The New York Times.
Газета посилається на офіційного представника МВФ, який повідомив у четвер про готовність Фонду повернутися до співпраці за програмою у будь-який момент, коли основні політичні гравці досягнуть консенсусу.
"Без консенсусу реально дуже важко рухатися", - цитує видання слова працівника Фонду, який просив зберегти анонімність у зв'язку з делікатністю ситуації.
The New York Times відзначає, що, незважаючи на зростаючий дефіцит, президент Віктор Ющенко і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко намагаються в останні тижні перевершити один одного в нових витратах. При цьому останньою краплею для МВФ стало рішення президента підписати закон про підвищення соціальних стандартів, який, за оцінкою глави місії Фонду в Україні Джейли Пазарбазіолу, вимагає збільшення витрат на 2,5% ВВП.
В той же час напередодні віце-прем'єр Григорій Немиря, коментуючи проведені на цьому тижні переговори у Вашингтоні з МВФ, повідомив, що в України залишаються шанси отримати четвертий транш до кінця 2009 року. За його словами, уряд і Нацбанк передали Фонду погоджений проект меморандуму, сподіваючись, що МВФ не вимагатиме під цим офіційним документом підпису президента.
Як повідомлялося, МВФ восени-2008 ухвалив рішення про виділення Україні кредитів у рамках програми stand-by в розмірі близько $17 млрд. За минулий час Київ вже отримав три транші на загальну суму майже $11 млрд. При цьому в другому кварталі Фонд надав країні другий транш у розмірі близько $2,8 млрд, які були приблизно порівну розподілені між Нацбанком і урядом, а в третьому кварталі - третій транш на $3,3 млрд, який повністю надійшов у розпорядження уряду.
Виділення четвертого траншу в розмірі $3,8 млрд було заплановано на листопад за підсумками третього перегляду програми. Місія Фонду завершила роботу в Києві в кінці жовтня, проте не зробила позитивної заяви про завершення перегляду. МВФ неодноразово публічно відзначав, що чекає формування консолідованої позиції української влади в питанні реалізації антикризових дій.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас