Топ-менеджери Goldman Sachs отримають як бонуси акції банку на суму 16,7 млрд дол. — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Топ-менеджери Goldman Sachs отримають як бонуси акції банку на суму 16,7 млрд дол.

394
Американська фінкомпанія Goldman Sachs Group Inc., яка має намір виплатити цього року бонуси на $16,7 млрд, незважаючи на отриману держпідтримку, видасть премії 30 топ-менеджерам у формі акцій. Goldman Sachs фактично став першою компанією в США, що офіційно повідомила про конкретні плани щодо бонусних виплат. Як повідомляє агентство Bloomberg, 30 членів правління Goldman Sachs не зможуть продати отримані "акції з ризиком" (shares-at-risk) протягом 5 років.
Крім цього, Goldman Sachs може вилучити ці акції, якщо буде встановлено, що аналіз ризиків з боку топ-менеджера, який отримав їх, був неадекватним, або якщо такий топ-менеджер не поінформував компанію про наявні ризики. "Підсилюючи положення про вилучення акцій, ми забезпечуємо відповідальність наших співробітників за наслідки їхніх рішень у майбутньому, підвищуємо значущість заходів управління ризиками для компанії і роз'яснюємо, що наша компенсаційна практика не заохочує надлишкові ризики", - сказано в повідомленні ради директорів Goldman Sachs.
До прийняття цього рішення акції, отримані у вигляді премії, вилучалися лише в разі шахрайства або нехтування посадовими обов'язками. Акціонери Goldman Sachs мають право провести голосування з питань компенсації на річних зборах в 2010 році, проте його підсумки не будуть обов'язковими для керівництва компанії, і воно в кращому разі візьме думку акціонерів до уваги. Goldman Sachs, найприбутковіша інвесткомпанія в історії Уолл-стріт, піддалася критиці після розподілу майже рекордних сум у вигляді преміальних виплат співробітникам за підсумками перших трьох кварталів 2009 року.
В 2007 року Goldman Sachs встановила рекорд бонусних виплат на Уолл-стріт, виділивши на ці цілі $20,2 млрд. Голова і головний виконавчий директор компанії Ллойд Бланкфейн отримав тоді $67,9 млн - це найбільша премія CEO інвесткомпанії в історії. У грошовій формі йому було виплачено $26,8 млн, у вигляді акцій і опціонів - $41,1 млн.
Згідно з даними опитування Bloomberg, проведеного 3-7 грудня в США, дві третини респондентів дуже неприхильно відгукнулися про вище керівництво фінансових компаній. Разом з тим більше половини опитаних вважають, що винятковою метою крупних фінансових компаній є швидке збагачення.
За матеріалами:
Фінмаркет
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас