Sotheby's виставив на торги в Нью-Йорку лист Сталіна — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Sotheby's виставив на торги в Нью-Йорку лист Сталіна

281
Аукціонний дім Sotheby's виставив на торги в Нью-Йорку лист, підписаний радянським лідером Йосипом Сталіним і главою уряду, міністром закордонних справ СРСР В’ячеславом Молотовим, повідомляється на офіційному сайті аукціону.
Лист за підписом Сталіна датовано 8 січня 1940 року та адресовано керівникові Монгольської Народної Республіки "товаришеві Чой-Балсану". В листі Сталін просить свого колегу "заготовити і продати СРСР 30 тис. тонн овечої шерсті, 8 тис. тонн верблюжої шерсті, по тисячі тонн козячої шерсті і пуху". У відповідь СРСР обіцяє "вжити всіх заходів для задоволення заявок" про допомогу з боку МНР. Ціна лота складає $15-25 тис.
В коментарі до лота повідомляється, що масова закупівля шерсті для виготовлення армійського обмундирування пояснювалася початком підготовки СРСР до очікуваної війни з Німеччиною.
На ці ж торги виставлені мемуари відомого політичного діяча Льва Троцького "Моє життя", видані в Берліні у видавництві "Граніт" 1930 року. Естимейт мемуарів Троцького складає $4-6 тис.
За матеріалами:
K2Kapital
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас