"Ъ": Автопром встояв, незважаючи на падіння продажів на 74% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": Автопром встояв, незважаючи на падіння продажів на 74%

1191
Дилери отримали дані інформаційно-аналітичної групи AUTO-Consulting про продажі нових автомобілів в Україні в січні-листопаді. Так, в листопаді кількість проданих автомобілів знизилася на 16,45%, до 10,882 тис. од. Падіння спостерігається вже другий місяць поспіль - в жовтні воно склало 17%. "Сезонне падіння продажів у ці місяці збіглося з масовим психозом, викликаним карантином", - говорить глава Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.
В результаті за 11 місяців продажі впали на 73,79%, до 149,898 тис. од. Варто зазначити, що це один з найгірших показників у Європі і країнах СНД. Для порівняння: у Росії кількість реалізованих автомобілів за цей період знизилася на 50%, до 1,3 млн од. "Основною причиною зниження продажів в Україні стало знецінення гривні. У нас чи не найвищий рівень девальвації нацвалюти в Європі (приблизно на 60% з літа минулого року. - ред.)", - відзначає гендиректор "Авто Інтернешнл" (імпортер автомобілів Mazda і Suzuki) Олена Дуніна.
Єдиний бренд з топ-10, якому вдалося в листопаді наростити продажі, - Volkswagen. "У листопаді ми запропонували хороші умови кредитування і зафіксували ціни в доларі за курсом 5,05", - пояснює директор корпоративних зв'язків холдингу "атлант-М (офіційний дилер VW)" Юлія Кажарська.
Компанії покладають надії на грудень - показник продажів цього місяця традиційно один з найвищих за весь рік завдяки новорічним знижкам. "Але цього року ми розраховуємо на зростання до листопада лише в межах 13-14% (для порівняння, торік - 29,35%.-Ъ). Через кризу для багатьох споживачів автомобіль став недозволеною розкішшю", - сказала Олена Дуніна. "Цього року знижки стали нормою, і покупець почав критично ставитися до акцій", - додає Олег Назаренко.
Брендом, що найбільше продається, за підсумками 11 місяців залишається ВАЗ, складання якого здійснюється на Запорізькому автомобілебудівному заводі "УкрАвто". Цього року компанія підсилила ринкові позиції ще трьох марок, що тут складаються, - ЗАЗ (піднявся з 7 місця на 3), Kia (з 10 на 6) і Chery (з 9 на 4). Друге місце зайняв також бренд українського складання - Hyundai (моделі Santa Fe, Sonata і Tucson збираються корпорацією "Богдан"). "Нам допомогли значні складські потужності, які ми придбали виходячи з прогнозів обсягу ринку близько 800 тис. автомобілів, а також маркетингової допомоги з боку імпортера", - пояснює комерційний директор "Хюндай Моторз Україна" Геннадій Четверухін.
Прогнози учасників ринку на 2010 рік радше песимістичні. За оцінками Назаренка, продажі наступного року залишаться на рівні 2009 року - близько 160 тис. од. "Причому в зв’язку з виборами, а також традиційно низькою активністю, перші місяці року, швидше за все, будуть провальними, - вважає Дуніна. - Ми чекаємо стабілізації ринку до кінця весни-початку літа. Український автопром може врятувати тільки світова кооперація, а введення квот і мит лише нашкодить".
Анастасія Федина
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас