Британських банкірів обурило запровадження податку на банківські бонуси — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Британських банкірів обурило запровадження податку на банківські бонуси

462
Банкіри Великобританії різко негативно відреагували на рішення уряду країни запровадити одноразовий 50-відсотковий податок на банківські бонуси розміром більше 25 тис. фунтів стерлінгів ($41 тис.). На думку експертів, цей крок сприятиме конкуруючим фінансовим центрам, пише газета Financial Times. Міністр фінансів Великобританії Алістер Дарлінг у середу оголосив про введення податку, зазначивши, що банки повинні направляти кошти на зміцнення капіталу, а не на виплату величезних бонусів співробітникам.
Своє рішення глава Мінфіну виправдовує тим, що повернення банків на прибутковий рівень є прямим або непрямим результатом урядових заходів щодо підтримки сектора, реалізованих під час кризи. Податок, що буде діяти в період з 9 грудня по 5 квітня, стосується всіх банків і будівельних товариств, котрі працюють у Великобританії, включаючи підрозділи іноземних банків. "Ми сподіваємося, це стримає виплату бонусів банками", - сказав газеті представник британського Мінфіну.
За прогнозом Мінфіну, введення податку дозволить державі залучити близько 500 млн фунтів і торкнеться 20 тис. банківських службовців. Тим часом деякі банкіри вважають, що обсяг отриманих коштів може досягти 4 млрд фунтів, оскільки банки, імовірно, будуть наполягати на виплаті бонусів незважаючи ні на що. Введення податку на бонуси, а також низка інших заходів може завдати шкоди Лондону як світовому фінансовому центру, пише газета.
"Зараз усі банки задаються питанням про те, хто захоче вести бізнес у Великобританії. Деякі компанії швидко підуть із країни", - зазначає топ-менеджер Уолл-стріт. За словами одного з великих інвестиційних банкірів, "контракт між урядом і бізнесом порушений". Експерт попереджає, що до 40% операцій банків лондонського Сіті є "мобільними" і можуть бути переведені в країни з більш доброзичливим вставленням до банківського сектора, такі як Швейцарія або США.
При цьому, введення податку на бонуси у Великобританії одержало підтримку президента Франції Ніколя Саркозі, який зазначив, що одноразове стягнення податку заслуговує обговорення і "має вважатись пріоритетним".
За матеріалами:
Фінмаркет
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас