Deutsche Bank: Іноземні банки піддаються дискримінації на російському ринку синдикованих кредитів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Deutsche Bank: Іноземні банки піддаються дискримінації на російському ринку синдикованих кредитів

411
Практики видачі синдикованих кредитів, що використовуються в Росії, дискримінують іноземні банки і можуть створити ризики недофінансування для місцевих компаній, вважають в німецькому Deutsche Bank (DB).
В цьому році обсяг синдикованого кредитування впав на 68% до позначки $19,2 млрд. За попередній рік також було зафіксовано падіння на 35%. "Врешті-решт, кредитування за синдикованим принципом можливе лише в тому випадку, якщо кредитори мають довіру один до одного і володіють рівними правами", - цитує Bloomber Йорга Бонгартца, голову російського підрозділу DB.
Відсутність норм, що дозволяють окремим кредиторам заблокувати групове рішення синдикату банків, призвело до того, що довелося відкласти деякі з крупних угод, включаючи реструктуризацію заборгованості ВАТ "Русал". Поки умови для кредиторів залишаються нерівними, як це відбувається зараз, іноземні банки з обережністю ставитимуться до російського ринку синдикованих кредитів, сказав Бонгартц. За його словами, ця абсолютно звичайна на Заході практика, необхідна для конструктивного ведення бізнесу, чомусь поки не утвердилась в Росії.
Іноземні банки вважають за краще надавати фінансування через купівлю облігацій, а не через кредити, бо облігації можуть бути використані як застава для рефінансування через Центральний банк, а кредити можуть бути забезпечені заставним майном, яке кредиторам часто нелегко затребувати. Ринок незабезпечених боргів дуже малий і Deutsche Bank не приймає російські активи як заставу, лише експортні контракти і товари, сказав Бонгартц.
За матеріалами:
K2Kapital
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас