Постачальник послуг ЖКГ в Дубаї змушений прискорити виплату боргу в розмірі 2 млрд дол. — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Постачальник послуг ЖКГ в Дубаї змушений прискорити виплату боргу в розмірі 2 млрд дол.

441
Державна корпорація Dubai Electricity and Water Authority (DEWA), що займається електро- і водопостачанням, буде змушена прискорити погашення заборгованості через зниження кредитного рейтингу держкорпорацій емірату, пише Financial Times.
Згідно з умовами договору, термін погашення Thor Asset Purchase Company, програми сек’юритизації DEWA обсягом $2 млрд, наставав в 2036 році. Проте договір містив положення про прискорення погашення в разі зниження кредитного рейтингу нижче рівня "А", тому DEWA муситиме виплатити $2 млрд 14 грудня - того ж дня, коли девелопер Nakheel повинен буде погасити ісламські облігації сукук на понад $3,5 млрд.
Агентство Fitch знизило рейтинг Thor Asset 30 листопада через проблеми Dubai World і Nakheel до "ВВВ-", який хоч і є рейтингом інвестиційного рівня, проте істотно нижчий від необхідного для DEWA "А". Інші провідні рейтингові агентства опустили рейтинги за зобов'язаннями Thor Asset нижче інвестиційного рівня.
Nakheel, підрозділ Dubai World, що працює в будівельній сфері, оголосив про збиток у розмірі 13,4 млрд дирхамів ($3,65 млрд) в першому півріччі 2009 року, що зумовлено падінням виручки, а також списанням вартості землі й нерухомості.
Dubai World веде переговори про реструктуризацію боргу в розмірі $26 млрд, зокрема боргових зобов'язань Nakheel обсягом $3,52 млрд з погашенням 14 грудня, як мінімум на 6 місяців.
За прогнозом Morgan Stanley, обсяг боргу, реструктуризується дубайськими компаніями, може збільшитися майже удвічі - до $46,7 млрд, оскільки допомога в обслуговуванні боргу може знадобитися й іншим емітентам емірату.
Таким чином, прискорення погашення заборгованості DEWA свідчить про те, що проблеми держфонду Dubai World поширюються і на здоровіші галузі економіки. DEWA вважається чи не найстійкішою компанією емірату, і аналітики чекають, що вона або повністю виконає зобов'язання з погашення боргу, або без особливих проблем домовиться про його реструктуризацію.
"DEWA - державна компанія. Її борг - борг держави, і уряд на 100% зберігає рішучість виконати зобов'язання щодо державного боргу", - сказано в заяві міністерства фінансів Дубаї.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас