Ринок бананів найбільш стабільний за часів кризи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ринок бананів найбільш стабільний за часів кризи

586
Світовий ринок бананів показує набагато вищу стійкість до кризи, ніж інша сільськогосподарська продукція. Про це свідчать дані останнього дослідження Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO).
За прогнозами організації, в 2009 р. світовий імпорт бананів знизиться, але ненабагато - до 13,8 млн. тонн, що на 3,3% нижче від показників 2007 року. Імпорт бананів до Євросоюзу, США й інших розвинених країн скоротився на 4,1%, 5,5% і 3,2% відповідно.
З іншого боку, країни, що розвиваються, продовжать збільшувати попит, який в 2009 р., за прогнозами FAO, зросте на 2,5% і складе 2,33 млн. тонн. При цьому найістотніший приріст по імпорту бананів зафіксований з боку Китаю.
У випадку закінчення світової рецесії в кінці 2009 року, в 2010 р. попит на банани зросте на 7,8% і на тропічні фрукти - на 2%, вважають експерти організації.
Основною причиною, чому не зменшився попит на банани під час кризи, є переконаність споживачів у їх корисності для здоров'я, а також низька "сприйнятливість" попиту до зниження доходів населення. Разом з тим, витрати на закупівлю бананів займають в загальному бюджеті домогосподарства незначну частку.
"Із стійким зростанням числа населення планети і їх доходів, а також зростанням обізнаності про позитивні властивості фруктів, світове споживання бананів і тропічних фруктів зростатиме впродовж подальших десятиліть", - припускають аналітики FAO.
Частка бананів і тропічних фруктів в світовому обсязі торгівлі всіма фруктами складає 40%.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас