"Одноклассники" не можуть пробитися на .рф — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Одноклассники" не можуть пробитися на .рф

4269
Засновники соціальної мережі "Одноклассники" не можуть отримати доменне ім'я в зоні .рф, тому що її товарний знак містить слово "Одноклассники" двома мовами. За правилами резервування доменів він має бути тільки російською, пишуть "Ведомости".
Соціальна мережа "Одноклассники" не змогла зарезервувати доменні імена одноклассники.рф і odnoklassniki.рф, сказано в листі гендиректора цієї компанії Михайла Кисельова директорові Російської асоціації електронних комунікацій (РАЕК) Марку Твердиніну. Компанія двічі отримала відмову від реєстратора доменів компанії Ru-Center і просить допомоги у РАЕК.
Реєстратор посилається на регламент пріоритетної реєстрації доменів у зоні .рф, розроблений Координаційним центром домена Ru. З цього документа виходить, що домен повинен повністю відтворювати словесне позначення товарного знаку і складатися тільки з букв російського алфавіту. А в "Одноклассников" товарний знак зареєстрований у вигляді графічного логотипу, що містить і російську, і латинську назву, пояснює Кисельов. За його словами, компанія ще кілька місяців тому подала заявку в Роспатент на отримання роздільних товарних знаків, але до початку пріоритетної реєстрації отримати документи не встигає.
Бренд "Одноклассники" зареєстрований в Роспатенті за двома класами: "пошук і збір інформації в комп'ютерних файлах і базах даних" і "пошук зниклих людей; послуги клубів з організації зустрічей". Тобто поки "Одноклассники" переоформляють документи, будь-яка інша компанія з "російським" товарним знаком "Одноклассники" в іншому класі могла б зарезервувати однойменний домен в зоні .рф. Виявити компанію з таким товарним знаком в базі Роспатенту не вдалося. Але Твердинін з РАЕК упевнений, що це тільки початок: коли резервування доменів поновиться, з аналогічною проблемою зіткнуться багато компаній, що зареєстрували товарні знаки лише в одному форматі.
За матеріалами:
K2Kapital
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас