НБУ: Операції із надання банками кредитів в іноземній валюті не вимагають індивідуальної ліцензії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ: Операції із надання банками кредитів в іноземній валюті не вимагають індивідуальної ліцензії

Кредит&Депозит
753
Операції з надання банками кредитів в іноземній валюті не вимагають індивідуальної ліцензії. Про це говориться в листі-роз'ясненні НБУ, яке є в розпорядженні РБК-Україна.
"Операції з валютними цінностями банки мають право здійснювати на підставі письмового дозволу (генеральна ліцензія) на здійснення операцій з валютними цінностями відповідно до пункту 2 статті 5 Декрету Кабінету міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю".
Одночасно зазначаємо, що нормативно-правовими актами Національного банку України встановлені вимоги з оцінки ризиків з операцій в іноземній валюті, зокрема, Інструкцією про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженій постановою правління Національного банку України від 28.08.2001 № 368, передбачена вимога покриття капіталом валютного кредитного ризику; положенням про порядок формування і використання резерву для відшкодування можливих втрат з кредитних операцій банків, затвердженим постановою правління Національного банку України від 06.07.2000 № 279, встановлені підвищені коефіцієнти резервування з кредитних операцій в іноземній валюті.
З врахуванням особливостей діяльності банківських установ в умовах фінансової кризи, Національний банк України постановою правління Національного банку України від 01.12.2008 № 406 "Про затвердження змін до положення про порядок формування і використання резерву для відшкодування можливих втрат з кредитних операцій банків" посилив вимоги з формування банками спеціальних резервів з кредитів, наданих позичальникам в іноземній валюті.
Із вищевикладеного витікає, що уповноважені банки на підставі банківської ліцензії і письмового дозволу на здійснення операцій з валютними цінностями мають право здійснювати операції з надання кредитів в іноземній валюті.
Відносно вимог підпункту "в" пункту 4 статті 5 Декрету, який передбачає наявність індивідуальної ліцензії на надання і здобуття резидентами кредитів в іноземній валюті, якщо терміни і суми таких кредитів перевищують встановлені законодавством межі, повідомляємо.
На сьогоднішній день законодавець не визначив кордону термінів і сум надання / отримання кредитів в іноземній валюті. Таким чином, операція з надання банками кредитів в іноземній валюті не вимагає індивідуальної ліцензії ", - говориться в повідомленні НБУ.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас