Новак: В Україні дефолт вже давно — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Новак: В Україні дефолт вже давно

13655
"В Україні немає сенсу формально оголошувати дефолт, тому що в нашій країні дефолт вже давно фактичний", - заявив голова Економічного форуму українців світу Андрій Новак.
"Як інакше назвати те, що витрати державного бюджету удвічі більші від доходів бюджету? Як це інакше назвати, як не дефолтом державного бюджету? Як назвати ситуацію в банківській системі, яка не виконує своїх прямих функцій: акумуляція коштів, перерозподіл їх заради кредитування реального сектора?" - відзначив А.Новак.
За його словами, сьогодні банківська система України не перерозподіляє кошти, а викачує їх з державного бюджету і Національного банку.
"Тобто вона не виконує своїх функцій. Як це можна назвати інакше, як не дефолтом банківської системи? Як назвати інакше, коли уряд практично всі поточні витрати, починаючи від оплати енергоносіїв "Газпрому", продовжуючи соціальними виплатами і закінчуючи навіть дрібними виплатами із закупівлі медичного обладнання і вакцинації (а для такої країни, як Україна, це дрібні витрати бюджету), - практично всі витрати уряд здійснює тільки за рахунок запозичень - як внутрішніх, так і зовнішніх. Як це інакше назвати, як не загальноурядовим дефолтом? Тобто я хочу сказати, що для України вже не стоїть питання: чи є у нас дефолт, чи нема. Він у нас вже є, і він фактичний ", - вважає експерт.
За матеріалами:
ИнтерМедиа Консалтинг
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас