Через підвищення соцстандартів власники можуть звільнити до 20% працівників — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Через підвищення соцстандартів власники можуть звільнити до 20% працівників

Казна та Політика
922
В результаті ухвалення закону про підвищення соціальних стандартів підприємства можуть звільнити до 20% працівників.
Про це заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН голова Національного спільного представницького органу всеукраїнських профспілок і профоб'єднань, член-секретар Національної конфедерації профспілок України Петро Петриченко.
На його думку, новий закон про підвищення соціальних стандартів є цинічним, оскільки не захищає одержувачів найменших розмірів пенсій.
Він зазначив, що профспілки не проти підвищення мінімальних заробітних плат і пенсій, проте вони вимагають, аби цей процес був продуманим і систематичним.
"Якби соціальне законодавство здійснювалося з врахуванням думки соціальних партнерів, не було б таких помилок", - сказав Петриченко. За його словами, перед ухваленням цього закону його норми не були погоджені з профспілками і працедавцями.
На думку голови Всеукраїнської профспілки "Соціал" Василя Піддубного, в першу чергу провести соціальний діалог слід було з працедавцями, оскільки вони постраждали від підвищення зарплат. "Це революційний спосіб керувати рівнем заробітної плати на виробництві, тому що зарплата - це результат стану певного продукту на ринку. Збільшити або зменшити ціну на продукцію неможливо", - сказав він. Збільшення витрат на виробництво робить продукцію менш конкурентноспроможною. "Ми втратили позиції не лише на зовнішніх ринках, але і на внутрішньому. І віддати підприємства під ніж, як це зараз робиться, - це безглуздо", - вважає Піддубний.
Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада України 20 жовтня ухвалила закон "Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати в 2010 році".
Законом встановлюється прожитковий мінімум на одну людину з розрахунку на місяць з 1 листопада 2009 року у розмірі 701 грн., з 1 січня 2010 року - 825 грн., з 1 квітня - 839 грн., з 1 липня - 843 грн., з 1 жовтня - 861 грн., з 1 грудня - 875 грн.
Крім того, законом встановлена мінімальна заробітна плата з 1 листопада 2009 року - 744 грн., з 1 січня 2010 року - 869 грн., з 1 квітня - 884 грн., з 1 липня - 888 грн., з 1 жовтня - 907 грн., з 1 грудня - 922 грн..
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас