Молдовські парламентарії так і не змогли обрати президента — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Молдовські парламентарії так і не змогли обрати президента

Казна та Політика
261
Парламент Молдови не зміг обрати 43-річного Маріана Лупу президентом країни, це ще більше загострило політичну кризу, котра триває вже восьмий місяць поспіль, повідомляє Reuters.
Необрання президента означає розпуск парламенту і проведення дострокових виборів. Згідно із поправками до закону про вибори, парламент країни не може двічі розпускатися протягом року, а лише через 365 днів з моменту останнього розпуску, який було здійснено 16 червня 2009 року.
Як і 10 листопада, коли відбулася перша невдала спроба обрати президента, 48 депутатів фракції опозиційної Партії комуністів (ПКРМ) бойкотували обрання президентом кандидата від прозахідної правлячої більшості, залишивши парламент під час процедури таємного голосування.
"Пленум допустив невиправну помилку, прийнявши рішення не брати участь в голосуванні. Це матиме негативні наслідки для країни", - заявив член ЦК ПКРМ Віктор Степанюк, що підкоряється рішенню пленуму.
Для обрання президента необхідно 61 голос. Правляча коаліція, котра об'єднує Ліберальну, Ліберально-Демократичну фракції, Демократичну партію і "Альянс "Наша Молдова" контролює 53 зі 101 мандата. Останні 48 - в ПКРМ, що відмовляється голосувати, добиваючись розпуску парламенту, аби узяти реванш за поразку на дострокових виборах 29 липня.
Лідери правлячої коаліції сподівалися, що Лупу, який раніше був членом ПКРМ, зуміє умовити частину колишніх колег підтримати його кандидатуру. На випадок провалу нова влада задіювала і запасний варіант - в.о. президента, голова парламенту Міхай Гімпу заснував комісію з внесення змін до Конституції, які дозволять обирати главу держави простою більшістю в парламенті або всенародним голосуванням.
На думку експертів, криза, котра триває вісім місяців, може перерости в кризу соціально-економічну. У квітні невдоволена перемогою ПКРМ на виборах опозиція влаштувала протести, які вилилися в погром парламенту і резиденції президента.
Протистояння призвело до того, що парламент вже чотири рази в 2009 році не зміг обрати президента. Не допомогли ні повторні вибори, ні зміни в розстановці політичних сил.
За матеріалами:
K2Kapital
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас