Royal Bank of Scotland шантажує уряд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Royal Bank of Scotland шантажує уряд

696
Це станеться, якщо банк не отримає дозвіл влади на щорічну виплату бонусів.
Керівництво Royal Bank of Scotland (RBS) збиралося заплатити співробітникам річні премії на загальну суму 2 млрд. фунтів стерлінгів ($3,3 млрд.). Із цієї суми 1,5 млрд. фунтів повинні отримати службовці інвестиційного крила банку, яке в 2009 р., за попередніми оцінками, отримало прибуток 6 млрд. фунтів. Сума, яку банк планує виплатити як бонус цього року, на 50% перевищує торішню. Британське Міністерство фінансів висловило різку незгоду з планами і пообіцяло блокувати їх на користь платників податків.
Коли RBS в період кризи виявився на межі банкрутства, британський уряд надав йому допомогу. Восени 2008 р. банк був частково націоналізований - уряд Британії виділив йому термінове фінансування, отримавши натомість 58% акцій. У лютому 2009 р. державний пакет виріс до 70%, а в листопаді - до 80,4%. Найближчим часом Міністерство фінансів має намір вкласти в RBS ще декілька мільярдів і збільшити свою частку в банку до 84%.
Уряд стверджує, що не допустить виплати високих преміальних на користь платників податків. Заступник міністра фінансів лорд Пол Майнерс називає очікувані банкірами багатомільйонні премії нереалістичними. За його оцінками, щонайменше 5 тис. фінансистів країни цього року отримають більше 1 млн. фунтів стерлінгів ($1,6 млн.) кожен - і це лише у вигляді заробітної плати. Чиновник нагадує, що середня заробітна плата у Великобританії ледве перевищує 20 тис. фунтів на рік.
Пол Майнерс стверджує, що банкірам варто усвідомлювати те, що помітною часткою своїх нинішніх прибутків вони зобов'язані "сприятливим умовам", створеним урядом, що накачував економіку країни мільярдами фунтів стерлінгів і стимулює таким чином споживання. За даними Національної служби аудиторів, 940 млрд. в перерахунку на євро отримали британські банки від уряду в рамках програми порятунку фінансової системи від кризи. За даними Daily Telegraph, порятунок банків обійшовся кожній британській сім'ї в 5,5 тис. фунтів стерлінгів (близько $9 тис.).
Зі свого боку директори RBS нагадують, що їх законний обов'язок полягає в тому, аби діяти на користь акціонерів-платників податків. Вони стверджують, що в ім'я цих інтересів вони і хочуть заплатити преміальні найталановитішим співробітникам RBS, бо інакше ці співробітники просто підуть. За словами членів ради директорів, звільнення талановитих співробітників позначиться на прибутковості банку і, отже, на його здатності повернути борг платникові податків. "Ця вимога може негативно позначитись на здатності банку залучати, а також утримувати менеджерів вищої ланки та інших ключових співробітників, що поставить RBS в несприятливе становище в плані конкуренції", - говориться в повідомленні банку.
Дехто зі співробітників RBS вже готовий звернутися до Високого суду, якщо очікувані виплати не будуть виплачені. Фахівці зазначають, що дуже часто в договорах з трейдерами передбачені бонуси, залежні від результатів їх роботи. Досягши цих результатів співробітники мають право на додаткові виплати. В цьому випадку знайти підстави для відмови від виплати бонусів дуже важко. Інституційні інвестори RBS також стурбовані тим, що відмова у виплаті бонусів негативно позначиться на конкурентоспроможності банку.
Зазначимо, у вигіднішому становищі виявилися ті британські банки, які не отримували урядову допомогу і не потрапили під контроль держави. Так, банк Barclays оголосив, що має намір різко збільшити оклади службовців свого інвестиційного підрозділу. При цьому Barclays підкреслює: переносячи центр тяжіння з варіативною складовою платежу (бонуса) на фіксовану (зарплату), він вчиняє в повній відповідності з побажаннями лідерів Великої двадцятки.
Згідно із дослідженням Centre for Economics & Business Research Ltd., обсяг виплачених бонусів співробітникам компаній сфери фінансових послуг може зрости цього року на 50%, до 6 млрд. фунтів стерлінгів ($9,9 млрд.), на тлі збільшення прибутку британських банків, брокерських компаній і хедж-фондів. У 2008 р. розмір преміальних працівникам сфери фінансових послуг становив 4 млрд. фунтів. І хоча в порівнянні з 2008 р. розмір бонусів виросте, він буде на 41% меншим від рекордних компенсаційних виплат 2007 р., коли на ці цілі було витрачено 10,24 млрд. фунтів стерлінгів.
Втім, деякі експерти відносяться до вимог директорів RBS з розумінням. Стівен Реган з школи менеджменту Кранфілдського університету в Англії вважає, що акціонери не повинні займатися тактичними питаннями, що їх повноваження полягають лише в праві на скликання надзвичайної спільної зустрічі, на якій вони можуть проголосувати за відставку ради директорів. "Володіння - це акціонери, але контроль над бізнесом здійснюють директори", - говорить Реган. Експерт компанії SRN Ральф Сільва вважає, що уряд зробить помилку, якщо заборонить банку виплачувати бонуси. За його словами, найкращі фінансисти, які забезпечують прибутковість банку, підуть, так що премії краще виплатити.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас