"Ъ": Дмитра Фірташа відправляють за кордон — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": Дмитра Фірташа відправляють за кордон

2581
Міністерству охорони навколишнього природного середовища доручено анулювати видані "Кримському титану" і його філіям ліцензії на право розробляти Іршанське і Вольногорське родовища руд ільменіту, сказано в постанові Кабміну №1277 від 29 жовтня, опублікованій на урядовому порталі лише в п'ятницю. Цим же документом Кабмін зобов'язав Мінприроди видати ліцензії на розробку вказаних родовищ держпідприємствам - Іршанському ГЗК і Вольногорському гірничо-металургійному комбінату. Як розповіли в управлінні промполітики секретаріату Кабміну, мета постанови - розблоковувати створення ДАК "Титан України".
В Мінприроди уточнили, що розглянуть доручення на цьому тижні. В разі позитивного рішення підприємство залишиться без ільменіту - основної сировини при виробництві титану. "Без ліцензії видобувати його ми не маємо права", - сказав гендиректор Іршанського ГЗК Микола Головач. У Ostchem Holding від коментарів відмовилися.
Раніше уряд доручив передати в управління держави майно Іршанського ГЗК і Вольногорського гірничо-металургійного комбінату, які з вересня 2004 року перебувають в оренді у "Кримського титану" (50%-1 акцію контролює Ostchem Holding Дмитра Фірташа). 5 вересня термін оренди комбінатів завершився, але "Кримський титан" сперечався за право оренди їх майна в окружному адмінсуді Криму.
Структури Дмитра Фірташа можуть спробувати заблокувати дії Мінприроди. За словами старшого партнера юрфірми "Ільяшев і партнери" Романа Марченка, у випадку оскарження рішення в суді як забезпечення позову може бути винесене визначення про припинення його дії: "В цьому випадку рішення набере чинності тільки після розгляду справи по суті. А як показує практика, в Україні суд може слухати справу і рік, і два". "Сьогодні, коли Дмитра Фірташа називають одним із спонсорів кандидата в президенти (Віктора Януковича. - ред.), бізнесменові було б вигідно затягнути процес вирішення питання до виборів", - додає керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Ostchem Holding може спробувати прискорити розробку руд ільменіту на Мєждуреченському родовищі, ліцензія на яке належить Мєждуреченському ГЗК (75% контролює Ostchem). Введення в експлуатацію Мєждуреченського ГЗК потужністю 80-85 тис. т на рік змогло би покрити близько третини річної потреби "Кримського титана".
Втім, "Кримський титан" може переорієнтовуватися на імпортну сировину, вважає колишній голова правління підприємства Євген Дмитрієв. "Собівартість видобутку ільменіту в Україні порівнянна з її собівартістю в Індії або Австралії. Через логістичні витрати імпортна сировина обійдеться на 10-15% дорожче, - відзначає він. - Але продукція "Кримського титану" все одно зможе конкурувати на зовнішніх ринках, хоча і в збиток прибутковості".
Олександр Чорновалов
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас