СБ: Україні варто значно підвищити норматив платоспроможності банків Н2 — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

СБ: Україні варто значно підвищити норматив платоспроможності банків Н2

371
Україні треба істотно підвищити норматив адекватності регулятивного капіталу банків Н2.
Таку думку висловив РБК-Україна координатор фінансових проектів Світового банку в Україні, Молдові та Білорусії Маріус Вісмантас.
"Підвищення нормативу адекватності регулятивного капіталу банків Н2 - гальмо, яке дозволить банківській системі рухатися швидше", - сказав він. Експерт вважає, що норматив Н2 на рівні 10%, встановлений міжнародною банківською угодою, є невиправдано низьким для України, і його варто істотно підвищити, причому зробити це вже найближчим часом.
Нагадаємо, норматив Н2 є одним з найбільш важливих показників фінансового стану банку, і фактично демонструє реальну платоспроможність фінустанови.
На думку Вісмантаса, цей норматив має враховувати країнні ризики - бути вищим в тій країні, в якій вищі загальноекономічні ризики. Тому, експерт упевнений, що Україна мусить в терміновому порядку на законодавчому рівні переглянути вимоги до адекватності капіталу, і підвищити норматив Н2.
Такий крок, за словами Вісмантаса, підвищить стабільність банків, бо змусить їх наростити капітал. До якого саме рівня слід підвищити Н2, експерт не уточнив, проте не виключив, що вже з початку 2010 р. СБ офіційно вимагатиме від Києва підвищення нормативу Н2. І якщо українська влада не виконає таку вимогу, Україна не зможе отримати від Світового банку фінансову допомогу, відзначив він.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас