НБУ: Курс гривні може зберегтися на рівні, що склався, до кінця 2009 року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ: Курс гривні може зберегтися на рівні, що склався, до кінця 2009 року

2120
Курс гривні на міжбанківському валютному ринку може зберегтися на рівні, що склався, до кінця 2009 року, вважає керівник групи радників глави Національного банку України (НБУ) Валерій Литвицький.
"Я не бачу економічних чинників, зокрема пов'язаних з циклами роботи учасників ринку арбітражних операцій, які б давали підстави утриматися від прогнозу збереження нинішнього значення курсу до кінця поточного року... Офіційний і ринковий курс практично конверговані", - сказав він.
За його словами, великих зовнішніх платежів у грудні не очікується, тоді як спостерігається поліпшення ситуації щодо припливу валюти від зовнішньої торгівлі.
Разом з тим радник глави НБУ відзначив, що залишається чинник "політичної волатильності", який може позначитися на валютному ринку, якщо знов почнеться "нагнітання пристрастей" навколо Нацбанку.
Як повідомлялося, в останні тижні курс гривні на міжбанку утримується на рівні, близькому до 8,00 грн/$: в четвер торги закрилися з котируваннями на рівні 7,985-7,995 грн/$1, а в п'ятницю до обіду вони розширилися до 7,97-8,00 грн/$1.
За словами В.Литвицького, з початку року НБУ витратив на валютні інтервенції $11,106 млрд, зокрема в грудні Нацбанк продав з резервів $770,5 млн.
При цьому радник глави НБУ пояснив, що в грудні основна частина валютних операцій центрального банку припала на НАК "Нафтогаз України", яка потребувала валюти для розрахунків за імпортний газ: держхолдингу було продано $762,8 млн.
"У ринків були певні побоювання щодо того, що великі зовнішні платежі Нафтогазу можуть вплинути на ситуацію на валютному ринку. Але вчора останній цього року великий зовнішній платіж був здійснений. Курс не відчував турбулентності. Стабільність нам далася ціною використання валютних резервів", - сказав В.Литвицький.
За даними радника глави НБУ, в рамках газових розрахунків "Нафтогазу" центральний банк викупив валюту в уряду, який направив отримані гривневі ресурси на придбання облігацій у держхолдингу: отримавши гривневі кошти, "Нафтогаз" купив необхідний обсяг валюти у Нацбанку.
Радник глави НБУ також пояснив, що до здійснення цього платежу залишок валютних коштів на казначейському рахунку уряду складав $1,123 млрд - кошти були отримані в результаті конвертації урядом спеціальних прав запозичення (SDR) Міжнародного валютного фонду (МВФ) в долари.
За його словами, міжнародні валютні резерви України після цього платежу зменшилися, склавши на 3 грудня $27,389 млрд (на початок листопада - $27,712 млрд).
"Думаю, норматив (погоджений з МВФ - ред.) по чистих валютних резервах (за винятком позикових коштів - ред.) на кінець року на рівні $15 млрд ми витримаємо", - додав В.Литвицький.
При цьому він підкреслив, що НБУ не бачить причин для здійснення значних інтервенцій до кінця року, але продовжить валютні аукціони для фізичних осіб-позичальників.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас