"Київстар" і "Укртелеком" підписали договір про інтерконект на 2009-2010 рр. - НКРЗ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Київстар" і "Укртелеком" підписали договір про інтерконект на 2009-2010 рр. - НКРЗ

793
ЗАТ "Київстар GSM" і ВАТ "Укртелеком" після річного конфлікту навколо розміру ставок на взаємопідключення мереж підписали договір про інтерконект (міжоператорська плата за завершення дзвінків у мережах один одного). Про це повідомив голова Національної комісії регулювання зв'язку (НКРЗ) Сергій Колобов.
Як повідомлялося, для вирішення традиційного для українського ринку комунікацій питання ставок інтерконекту в 2009 році був запропонований радикальний крок: визнати всіх операторів монополістами на ринках доступу до власних мереж і передати питання регулювання ставок НКРЗ.
25 травня Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнав монополістами на ринках завершення телефонних з'єднань на власних мережах мобільного зв'язку ВАТ "Укртелеком", ЗАТ "Київстар GSM", ЗАТ "Український мобільний зв'язок" (УМС), ТОВ "Астеліт" (ТМ life:)), ЗАТ "Українські радіосистеми", ВАТ "Голден Телеком" (обидва - "дочки" російського ВАТ "Вимпелком", що працюють в Україні під ТМ beeline), ТОВ "Інтернаціональні телекомунікації" ("Інтертелеком") і ЗАТ "Телесистеми України" (ТМ PEOPLEnet). "Укртелеком" також був визнаний монополістом на ринку завершення з'єднань на власній фіксованій мережі.
Таким чином, питання регулювання ставок інтерконекту (міжоператорська плата за завершення дзвінків) було передане Національній комісії регулювання зв'язку (НКРЗ), тоді як раніше воно було предметом міжоператорської домовленості.
Та вже на початку червня АМКУ припинив дію свого рішення у зв'язку з клопотаннями компаній МТС і "Київстар GSM", які повідомили комітет, що під час прийняття рішення про інтерконект не були враховані всі обставини.
НКРЗ України раніше в підготовленому проекті нових ставок доступу до мереж пропонувала встановити до кінця 2009 року ставку інтерконекту на мережі мобільного зв'язку в розмірі 0,45 грн./хв з подальшим зниженням з 1 січня 2010 року до 0,4 грн./хв, а розмір плати за доступ до фіксованих мереж при дзвінках з мереж мобільного зв'язку залишити колишнім - 0,25 грн./хв.
С.Колобов минулого четверга заявив, що прогнозує вирішення конфлікту щодо питань інтерконекту на поточному тижні. "Найближчим часом більшість договорів (між мобільними операторами і "Укртелекомом" - ІФ) на 2009 рік будуть підписані. Більше того, будуть підписані договори і на 2010 рік, тому в Новий рік ми увійдемо спокійно. Умови договорів приємно здивують", - сказав він.
Глава НКРЗ також додав, що комісія вважає неприпустимими такі заходи, як блокування одним оператором транзитного трафіку іншого.
Раніше ЗАТ "Українські радіосистеми" (УРС, ТМ Beeline) заявляло про блокування свого трафіку МТС.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас