"Газпром" відмовив німецькій енергокомпанії в перегляді контракту — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Газпром" відмовив німецькій енергокомпанії в перегляді контракту

Енергетика
685
ВАТ "Газпром" відмовилося переглядати довгострокові контракти на постачання палива з німецькою електроенергетичною компанією E.ON, повідомляє Reuters з посиланням на німецькі ЗМІ. Раніше повідомлялося, що E.ON розраховував купувати газ за нижчими цінами на оптовому ринку.
E.ON Ruhrgas, газовий підрозділ E.ON, хоче переглянути умови контрактів з "Газпромом" через зниження попиту внаслідок спаду в світовій економіці.
Агентство нагадує, що "Газпром" погодився на зміну довгострокового контракту на постачання газу Україні на прохання країни, яка потерпає від кризи. Зроблено це було, незважаючи на те, що поступка обійшлася Росії в 5 мільярдів доларів.
При цьому російський концерн відмовляється переглядати контракти з європейськими клієнтами.
Нагадаємо, Москва добровільно відмовилася брати штрафи з України, що постраждала від кризи, за зниження закупівель газу в 2009 році, дозволивши їй без додаткової плати зменшити закупівлі в 2010 році.
На контрактах з європейцями "Газпром", навпаки, зможе заробити мільярди доларів.
"Газпром" працює з клієнтами за довгостроковими контрактами із застосуванням принципу "бери або плати" (take or pay), який дозволяє концерну штрафувати покупця в разі придбання газу в меншому обсязі, ніж зафіксовано в контракті.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас