"Гудбай, Дубай" розгойдує ринок — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Гудбай, Дубай" розгойдує ринок

Фондовий ринок
394
За підсумками понеділка український фондовий ринок закрився істотним падінням.
Індекс UX знизився на 1,26% " до 1456,06 пункту, індексу ПФТС - на 0,72%, до 594,57 пункту.
"Внутрішній новинний фон сьогодні був нейтральним, учасники торгів більше орієнтувалися на зовнішню кон'юнктуру", - каже аналітик ІГ ТАСК В’ячеслав Іванишин.
"В центрі уваги на світових ринках залишаються події навколо суверенного фонду Дубаю. Центральний банк ОАЕ оголосив, що підтримає діючі в країні національні та іноземні банки, яким загрожують втрати у зв'язку з розвитком ситуації навколо Dubai World. Зокрема, для них відкритий доступ до дешевих кредитів у рамках спеціальної програми. Проте ринки побоюються, що допомога ОАЕ буде недостатньою для того, щоб стримати збитки іноземних банків у разі дефолту Дубаю", - пояснив він. Додала невизначеності інформація за заявою уряду емірату Дубай, згідно з якою воно не надаватиме гарантії по боргах інвестиційної компанії Dubai World, при цьому кредиторам компанії в короткостроковій перспективі доведеться зіткнутися з наслідками її реструктуризації.
На європейських ринках протягом торгівельної сесії переважали негативні настрої, уранішнє зростання змінилося падінням ключових європейських фондових індексів (DAX -0,74%, CAC 40 -0,34%, FTSE 100 +0,54%). Вихід даних по споживчих цінах в єврозоні, які зросли в листопаді на 0,6% в порівнянні з тим же місяцем 2008 р., не надали істотної підтримки фондовим ринкам. "Це перше підвищення цін за сім місяців. Дані, що вийшли, досить суперечливі. По-перше, зростання споживчих цін свідчить про перші сигнали закінчення дефляційних процесів у Європі, а по-друге, збільшує ризики початку дій ЄЦБ по вилученню надлишкової ліквідності з фінансової системи", - відзначає пан Іванишин.
Позитивний новинний фон підтримав акції "Мотор Січ", по яких в п'ятницю була озвучена новина про можливе створення спільно з Об'єднаною двигунобудівною корпорацією (Росія) компанії, що управляє, яка, згідно з заявою В’ячеслава Богуслаєва, глави "Мотор Січ", для початку співпраці може викупити з ринку 11% акцій підприємства.
На Українській біржі активність була невисокою, укладено 920 угод на суму 18,6 млн. грн. У лідерах торгів були акції компанії "Дакор" (-0,04%), Єнакіївського метзаводу (-1,24%) і "Укрнафти" (-2,49%). Найбільше падіння зафіксоване по акціях "Луганськтепловозу" (-16,67%). На ПФТС обсяг угод склав 88,1 млн. грн. У лідерах торгів були акції Крюковського вагонобудівного заводу, "Укрнафта" і "Мотор Січ".
Ольга Галицька
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас