Відставка уряду скасовується — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Відставка уряду скасовується

Казна та Політика
709
Наступний сесійний тиждень в Раді проходитиме під егідою політичного компромісу. Партія регіонів визнала, що не володіє можливістю, всупереч власним заявам, відправити у відставку Кабмін Юлії Тимошенко. Крім того, парламенту належить прийняти низку інших важливих рішень, що зажадає консолідації голосів.
Топ-темами майбутнього пленарного тижня будуть прийняття в другому читанні закону про вибори президента, подолання президентського вето на закон, що вносить зміни до держбюджету-2009 в частині виділення 1 млрд. грн. для боротьби з грипом, і ухвалення закону про Регламент, який Конституційний суд визнав таким, що не відповідає Основному закону.
В світлі майбутніх голосувань вирішив перервати свою передвиборну відпустку спікер Володимир Литвин. Вчора він з'явився на погоджувальній раді де заявив, що вирішив повернутися, аби згладити політичні конфлікти. "Звинувачують у використанні адмінресурсу - пішов у відпустку, а це теж погано. В усякому разі, я виконав закон про вибори президента", - заявив голова парламенту.
В свою чергу, перший віце-спікер Олександр Лавринович (Партія регіонів) говорить, що у регіоналів немає можливості відправити у відставку уряд Юлії Тимошенко. В останні тижні це питання було одним з основних передвиборних гасел регіоналів. Втім, окрім відставки уряду, в Раді будуть і інші дискусійні питання. Якщо депутати від БЮТ і Партії регіонів готові консолідувати голоси для ухвалення закону про Регламент Ради, то зміни до закону про вибори президента викликають дисбаланс у відносинах між фракціями. Прийняття в цілому цього документа на прохання фракції БЮТ заплановане на сьогоднішнє пленарне засідання. За словами Лавриновича, Рада може взагалі не вносити зміни до закону про вибори, оскільки п'ять положень, визнаних КС неконституційними, втратили свою силу з моменту оприлюднення цього рішення і не впливають на виборчу кампанію. Регіонал нагадав, що зміни до закону готувалися до початку виборів і були погоджені трьома фракціями - ПР, БЮТ і НУ-НС, а зараз, запевняє Лавринович, БЮТ намагається внести поправки на користь свого кандидата.
Глава комітету Ради з правової політики Сергій Міщенко (БЮТ) сказав, що першим питанням в сьогоднішньому порядку денному Ради значиться подолання президентського вето на закон про регламент - це питання консолідує близько 400 голосів. "Ми обговоримо, які зміни вносити до цього документа - він буде у формі закону, а не документа, що відсилає до постанови Ради", - говорить депутат. Сергій Міщенко не виключає, що закон про вибори президента взагалі не прийматиметься, зазначивши, що в цьому документі найпринциповіше питання - хто вноситиме зміни до реєстру виборців за два дні до виборів: суд (як вимагає БЮТ) чи територіальні виборчі комісії (вимога ПР). "Якщо коректувати реєстр буде комісія, не виключені фальсифікації. Йде дискусія і з приводу права громадян оскаржувати рішення територіальних комісій - пропонується це заборонити, але ж за Конституцією будь-який громадянин має право звернутися до суду", - зазначив бютівець.
Ще одне важливе питання - подолання президентської заборони на виділення 1 млрд. грн. для боротьби з грипом - ймовірно, не консолідує 300 голосів. Фракція Партії регіонів наполягає на виділенні для цих цілей в поточному році лише 200 млн. грн., а решту 800 млн. грн. пропонує включити до бюджету 2010 р. Регіонал Василь Хара підтвердив, що його фракція не має наміру долати вето на виділення 1 млрд. на боротьбу з грипом. Що ж до інших законопроектів, то, на думку депутата, зміни в законі про вибори президента можуть бути прийняті і напередодні виборів, а закон про Регламент - внутрішній документ Ради, і депутати мають право не підтримати пропозиції як президента, так і Конституційного суду. Втім, регіонали розраховують на подолання президентського вето на проект Бюджетного кодексу. Раніше прибічники Віктора Януковича протестували проти набуття чинності цього документа, не дивлячись на те, що він приймався спільними зусиллями БЮТ і Партії регіонів.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас