Український ринок акцій знизився в понеділок на фоні різноспрямованого руху світових майданчиків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Український ринок акцій знизився в понеділок на фоні різноспрямованого руху світових майданчиків

Фондовий ринок
164
На українському ринку акцій в понеділок продовжилася корекція індексів, основний тиск на які продовжував надавати негативний новинний фон з Дубаю. На тлі різноспрямованої динаміки на провідних світових майданчиках вітчизняні майданчики закрилися в "червоній зоні": індекс "Української біржі" впав на 1,26% - до 1456,06 пункту, індекс ПФТС - на 0,72%, до 594,56 пункту.
Як відзначила фахівець департаменту міжнародних продажів інвестгрупи "Сократ" Валерія Коцур, невизначеність, що запанувала на ринку ще в п'ятницю, утримувала ринок в "мінусі" в перший день тижня. Незважаючи на позитивний старт на початку торгів, зниження індексів у Європі та ф'ючерсів на американські фондові індекси призвело до повернення українських індексів у "червону зону".
За словами трейдера інвесткомпанії Phoenix Capital Ірини Барабанової, однією з причин корекції як європейських, так і українських ринків є негативний новинний фон навколо майбутньої реструктуризації боргів компанією Dubai World. Як відзначила експерт, незважаючи на інформацію від Центробанку Арабських Еміратів про підтримку кредиторів Dubai World, інвестори зайняли вичікувальну позицію і не поспішають робити покупки.
На її думку, для подолання присутнього сьогодні на ринках глобального тренду необхідні дуже позитивні новини як з українських, так і з глобальних майданчиків. Торги "вівторків залежатимуть від руху американських фондових показників, а також статданих із США, вихід яких очікується в найближчі пару днів", - сказала експерт.
Внутрішній новинний фон в понеділок був нейтральним. Як відзначив аналітик інвестгрупи "ТАСК" В’ячеслав Іванишин, учасники торгів більшою мірою орієнтувалися на зовнішню кон'юнктуру.
Як відзначив експерт, акції "Мотор-Січі" підтримала озвучена минулого тижня новина про можливу співпрацю з Казанським вертолітним заводом щодо вертольота "Ансат".
На "Українській біржі" в понеділок в лідерах торгів були акції компанії "Дакор" (-0,04%), Єнакіївський метзавод (-1,24%) і "Укрнафта" (-2,49%). Найбільше падіння зафіксовано по акціях "Луганськтепловозу" (-16,67%). В цілому, знижувалися більшість паперів, що торгуються, за винятком акцій Arcelor Кривий Ріг (+5%), "Мотор-Січі" (+2,24%), Новомосковського трубного заводу (+1,88%), Маріупольського заводу тяжмашу (+0,78%) і Авдіївського коксохіму (+0,71%).
На "Українській біржі" активність була невисокою, укладено 920 угод на суму 18,6 млн грн.
На ПФТС в лідерах торгів були акції Крюковського вагонобудівного заводу, "Укрнафти" і "Мотор-Січі".
На ПФТС в понеділок обсяг угод з акціями склав 25,8 млн грн..
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас