НБУ буде вводити тимчасову адміністрацію при порушенні банками нормативу адекватності капіталу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ буде вводити тимчасову адміністрацію при порушенні банками нормативу адекватності капіталу

479
Національний банк України (НБУ) обов'язково вводитиме тимчасову адміністрацію в банки лише при порушенні кредитно-фінансовими установами нормативу адекватності капіталу.
Відповідні поправки до положення про застосування НБУ заходів дії до банків закріплені постановою №569, текст якої оприлюднений на веб-сайті парламенту.
Постанова зареєстрована Міністерством юстиції 18 листопада і набрала чинності через 10 днів після державної реєстрації.
"Нацбанк зобов'язаний призначити тимчасову адміністрацію банку в разі недотримання банком нормативу адекватності регулятивного капіталу/платоспроможності (не менше 10% - ІФ) встановленого Нацбанком, і зниження його до значення нижче, ніж 7%", - указується в документі.
Раніше НБУ передбачав обов'язкове введення тимчасової адміністрації з ширшого переліку причин, зокрема, при збільшенні негативно класифікованих активів до рівня 30% від їх загальної суми; при отриманні банком збитків на рівні 30% від розміру статутного капіталу і при одночасному порушенні банком нормативу адекватності регулятивного капіталу і нормативу співвідношення регулятивного капіталу до сумарних активів.
Крім того, документ уточнює повноваження і обов'язки тимчасового адміністратора банку, а також умови оплати його послуг і припинення його діяльності.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас