Інвестбанки США відновлюють свою ділову активність — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Інвестбанки США відновлюють свою ділову активність

465
Паралізований кредитний ринок США поступово повертається до свого нормального робочого стану. Про це повідомляє РБК daily. Не дивлячись на подальше зниження обсягів кредитування реального сектора в цілому, провідні американські інвестбанки продемонстрували готовність знов активно брати участь в найбільших операціях на ринку M&A, погодившись в листопаді виділити на ці заходи 30 млрд дол.
Згідно з даними компанії Dealogic, затверджений цього місяця інвестбанками США обсяг фінансування операцій зі злиття і поглинання перевищує аналогічний показник за попередні сім місяців. Вісім найбільших анонсованих операцій на ринку M&A передбачають залучення великої частки позикових коштів, що говорить про повернення апетиту до ризику з боку найбільших гравців ринку. "Дійсно, найгірше для компаній банківського сектора вже позаду. Зараз вже майже немає потреби в подальших списаннях вартості поганих активів, і на ринок повернувся апетит до ризику, чому значно сприяли втручання держави і монетарна політика", що проводилась владою, - говорить аналітик Deutsche Bank Research Ян Шильдбах.
Так, банк JPMorgan Chase надасть 2,85 млрд дол. нафтогазовій компанії Denbury Resources на поглинання Encore Acquisition. Goldman Sachs Group надасть 3 млрд дол. консорціуму, що складається з фонду прямих інвестицій TPG і Канадського пенсійного фонду, на придбання компанії IMS Health. Банки JP Morgan і Bank of America Merrill Lynch дадуть близько 5 млрд дол. для Kraft Foods на поглинання Cadbury. В останній операції також присутні інтереси Deutsche Bank, Citigroup і Credit Suisse Group.
Тим не менше пожвавлення банків в секторі фінансування операцій M&A доки не можна порівняти з торішніми показниками. За даними Dealogic, передбачуваний обсяг банківських інвестицій в сектор становитиме цього року в США лише 90 млрд дол., тоді як в 2008 р. цей показник досяг майже 290 млрд, а в 2007-му - був і зовсім зафіксований рекорд 617 млрд дол. "Банки дійсно встигли накопичити досить грошей для відновлення фінансування крупних операцій. Проте я не думаю, що процес відновлення ринку відбуватиметься дуже швидкими темпами, - стверджує аналітик IHS Global Insight Брайан Бетьюн. - В стратегіях банків як і раніше присутні деяка невпевненість і обережність".
Серйозні перешкоди на шляху банків, котрі бажають повернутися до активної інвестиційної діяльності банкірів, можуть звести державні регулятори, які зобов'язали банки формувати всі великі резерви як страховку від можливих втрат в майбутньому. Згідно із нещодавньою доповіддю агентства Standard & Poor's, в найближчі декілька років вимоги до капітальних резервів банків будуть лише зростати. Можливо, банкам, що мають на балансі позики компаній з великим боргом, навіть доведеться платити за це штрафи.
Як раніше повідомляла газета The Wall Street Journal, криза не перешкодить гігантам Уолл-cтріт виплатити цього року своїм співробітникам рекордні 140 млрд дол. компенсацій. Співробітники найбільших інвестбанків, хедж-фондів, а також портфельні менеджери і трейдери (всього 23 компанії) можуть заробити більше, ніж в хлібному 2007 р. За прогнозами, публічні компанії збільшать компенсації на 20% порівняно з 2008 р. (117 млрд дол.). Кожен працівник отримає в середньому 143,4 тис. дол. - це на 2 тис. дол. більше, ніж 2 роки тому.
В роботі представлені такі гіганти, як JPMorgan Chase & Co., Bank of America Corp. і Citigroup Inc., управляючі компанії BlackRock Inc. і Franklin Resources Inc., онлайн-брокери Charles Schwab Corp. і Ameritrade Holding Corp. та інші фінансові інститути. За прогнозами, сукупний прибуток цих компаній в 2009 р. становитиме 437 млрд дол.
В контексті відновлення роботи інвестбанків в США не можна не згадати статтю відомого економіста, нобелівського лауреата Пола Кругмана, опубліковану в The New York Times. Автор статті закликав владу США терміново провести банківську реформу, основним пунктом якої є тимчасова націоналізація найбільших банків країни.
Стаття професора Прінстонського університету, який, за версією журналу Forbes, займає третє місце в списку найвпливовіших гуру бізнес-співтовариства США, стала відповіддю на скандали, пов'язані з планами американських корпорацій (в першу чергу фінансового гіганта Goldman Sachs) витратити на зарплату і премії своїм топ-менеджерам рекордно високу суму - 140 млрд дол. У банках таке марнотратство пояснюють прагненням утримати професійних кадрів і позитивною фінансовою звітністю за підсумками року.
Однак, за словами Кругмана, якщо для найбільших інвестиційних компаній США найважчі часи залишилися позаду, то основні комерційні банки країни ще не скоро остаточно відновляться від кризи. "Ключовий для американської економіки ринок приватного кредитування сьогодні ще дуже слабкий", - заявила старший аналітик AITE Group Ненсі Аткінсон.
Пол Кругман піддав критиці діяльність економічної команди президента США Барака Обами, яка вважає, що банківська система "сама себе відрегулює". На думку нобелівського лауреата, через це влада втратила момент, коли можна було виправити ситуацію на Уолл-стріт. "При цьому адміністрація США невдоволена тим, що банки, що отримали держдопомогу, активно опираються проведенню фінансових реформ. Але через настільки м'яку політику ні на що інше їм не варто було розраховувати", - зазначив він.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас