Мінпром лобіює преференції — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінпром лобіює преференції

Казна та Політика
490
Міністерство промислової політики написало законопроект, покликаний підвищити конкурентоспроможність металургії та хімії. Експерти високо оцінюють шанси його проходження у ВР, але сумніваються, що документ буде порятунком виробників мінеральних добрив, які втрачають ринок.
Дія законопроекту "Про підвищення конкурентоспроможності підприємств ГМК і хімкомплексу" розрахована на п'ять років. Передбачається, що з 2010-го до 2015 р. держава буде всіляко сприяти хімікам і металургам в проведенні модернізації.
Для цього вона надасть гарантії під залучення кредитів, скасує ПДВ і мита на ввезення обладнання, дозволить дворічне відтермінування у виконанні інвестзобов'язань після приватизації, запровадить відтермінування податкових платежів, а також дозволить 70% від збору за забруднення навколишнього середовища залишати на підприємствах.
Крім цього, у документі закладено тезу про продовження на п'ять років мораторію на підвищення тарифів монополій. А саме - для хіміків і ГМК пропонують заморозити тарифи на електроенергію, залізничні перевезення і портові збори, а також, що важливо, вводиться обмеження на всілякі газові надбавки за послуги НАК "Нафтогаз України". Очікується, що підприємства, список яких затвердить Кабмін, будуть сплачувати лише вартість газу на кордоні і транспортний тариф.
Слід зазначити, що ці обмеження вже передбачені в секторах ГМК і хімпрому до кінця поточного року. Це дозволило хімпідприємствам знизити витрати на 781,9 млн. грн. Закон про стимулювання виробників мінеральних добрив, який набрав чинності цього року, знімає митні платежі з ввезеного обладнання для шести підприємств азотного сектора: "Дніпроазот", "Стиролу", черкаського "Азоту", ОПЗ, "Рівнеазоту" і ЗАТ "Сіверськодонецьке об'єднання "Азот".
Новинкою для хіміків є пом'якшення в сфері природоохоронного збору, а також держгарантії на залучення позикових коштів та відтермінування податкових платежів. Крім того, згідно з проектом, до пільговиків можуть потрапити не тільки азотні підприємства, а й виробники косметичних, синтетичних і гумових засобів, а також виробники лаків і фарб. Цікаво те, що до переліку підгалузей потрапив експорт та імпорт відходів і брухту чорних металів. Цю продукцію Мінпром також хоче звільнити від сплати ПДВ. До речі, цю потребу давно відстоюють виробники та переробники брухту.
Законопроект написаний на виконання домовленостей між прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, металургами і хіміками. На попередніх зустрічах прем'єр дала зрозуміти виробникам, що готова підтримати їх щодо зазначених пунктів, крім пропозиції включити до переліку пільг можливість розпоряджатися податком на прибуток. "Податок на прибуток чіпати забороняю, вчителів та лікарів ображати не будемо", - сказала Тимошенко в Маріуполі 6 листопада. Є підстави вважати, що законопроект отримає підтримку в парламенті як мінімум з боку Партії регіонів і БЮТ.
"На щастя, це саме та справа, у якій зацікавлені і бізнес, і політики, оскільки мова йде про 70% експорту країни", - вважає Олександр Пилипенко, віце-президент корпорації ІСД. "ПР і БЮТ підтримають цей закон, оскільки він дозволяє підвищити конкурентоспроможність економіки в цей складний час. Всі розуміють, що ці галузі отримають віддачу, на відміну від того ж ЖКГ", - вважає депутат з фракції ПР Микола Круглов.
Він зазначає, що держгарантії свого часу допомогли суднобудівельній галузі, яка мала потребу в залученні іноземних інвестицій.
Незважаючи на те, що закон повинен влаштовувати більшість у парламенті і Кабмін, Олександр Пилипенко припускає, що його прийняттю все-таки будуть перешкоджати. Щоб поліпшити шанси документа, він пропонує включити до переліку підприємств, на які поширюється його дія, інших виробників. "Можливо, до нього (законопроект) повинні увійти сільгоспвиробники та представники машинобудівної галузі, які разом з нами приносять країні виручку від 80% експорту", - припускає Пилипенко.
Аналітик компанії ІК "Дрегон Кепітал" Тамара Левченко вважає, що законопроект надасть підтримку хімпрому, зокрема виробникам міндобрив, але не врятує їх від розорення, що насувається. "Якщо вартість газу в 2010 р. становитиме $280 і більше за 1 тис. куб. м, про що заявив "Газпром", при незмінній кон'юнктурі цін на продукцію на зовнішніх ринках виробництво добрив буде збитковим", - вважає Левченко. Це призведе до зупинки підприємств, і питання про модернізацію вже стояти не буде. На щастя, поки це не стосується підприємств ГМК.
Наталя Стецун
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас