Британські банки найбільше постраждають від проблем компанії Dubai World — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Британські банки найбільше постраждають від проблем компанії Dubai World

Казна та Політика
852
У зв'язку з кредитними проблемами стовпа економіки емірату Дубаї (ОАЕ) компанії Dubai World експерти стали підраховувати можливі збитки основних кредиторів. І знов британські банки, що і без того сильно постраждали від фінансової кризи, втратять найбільше, повідомляє РБК daily.
Як вважають аналітики банку Goldman Sachs, головним антигероєм може стати фінансовий гігант HSBC. Його потенційні втрати від арабських інвестицій оцінюються в 611 млн дол. Окрім HSBC, зі східною нерухомістю загралися Standard Chartered Bank, Barclays Bank і RBS. Майже державний Royal Bank of Scotland, за даними JPMorgan, є найбільшим андеррайтером зобов'язань Dubai World, а втрати Standard Chartered аналітики Goldman Sachs оцінили в 117 млн дол. Представник Standard Chartered Єн Тейі заявив, що банк чітко усвідомлює всі ризики і зробить заяву в разі появи будь-яких новин. У RBS від коментаря відмовились.
Згідно з даними RBS, в 2007 р. Dubai World набрала синдикованих кредитів на 13,5 млрд дол., а сукупний обсяг зобов'язань емітента становить 59 млрд дол. Минулого тижня стало відомо, що його "дочка" не погасить в грудні облігації на 3,6 млрд дол. Після цього Standard & Poor's і Moody's одразу знизили рейтинг арабської інвесткомпанії, не виключаючи дефолту. Світові фондові майданчики відреагували значним падінням через побоювання інвесторів, що борги емірату додадуться до 1,72 трлн дол. сукупних втрат від світової фінансової кризи.
Водночас Центральний банк Об'єднаних Арабських Еміратів готовий надати підтримку кредиторам Dubai Wolrd, повідомило в неділю агентство Bloomberg. Він готовий надати банкам-кредиторам Dubai World спеціальні умови запозичення. Зокрема, процентні ставки з цих позик будуть лише на 50 б.п. вищими за тримісячну ставку на місцевому міжбанківському ринку. Банківська система ОАЕ стала стійкішою і самостійнішою цього року в порівнянні з минулим роком. Продаж середньострокових боргових інструментів скоротився цього року на 25%. Закордонні міжбанківські рахунки (депозити) становлять лише 5% від загальної кількості міжбанківських депозитів, говориться в повідомленні банку.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас