"Родовід Банк" відсудив у Фірташа 113 гектарів київської землі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Родовід Банк" відсудив у Фірташа 113 гектарів київської землі

Енергетика
3837
"Родовід Банк" відсудив за борги у бізнесмена Дмитра Фірташа ділянку землі в Києві площею 113 гектарів, повідомляє газета "Дело".
Банк в судах відстояв право вилучити у 16 компаній-неплатників заставу, якою виступала саме ця земельна ділянка в Києві на Оболоні. Про це в інтерв'ю виданню повідомив тимчасовий адміністратор "Родовід Банку" Сергій Щербина.
В серпні міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявив, що МВС порушило кримінальну справу за фактом розкрадання 2 мільярдів гривень з "Родовід Банку". Одним з винуватців значилася підконтрольна власникові Group DF Дмитру Фірташу фірма "Баски плюс 2004", яка в листопаді 2007 року відкрила в "Родовід Банку" кредитну лінію на 250 мільйонів гривень під заставу земельної ділянки в Києві в районі вулиці Озерна. Цю ділянку фірма придбала в березні 2007 року на земельному аукціоні майже за 1 мільярд гривень. Після цього ще 15 компаній узяли в "Родовід Банку" кредити під заставу цієї ж землі на суму 1,5 мільярда гривень.
На початку 2009 року вищезазначені позичальники перестали платити за кредитами, а власник земельної ділянки - фірма "Баски плюс 2004" - подала на банкрутство. Процедура банкрутства проводилася в короткі терміни, через що "Родовід Банк" не встиг зареєструватися в комітеті кредиторів цієї фірми. З липня "Родовід" відстоював свої права на вилучення застави в судах.
В інтерв'ю тимчасовий адміністратор "Родовід Банку" Сергій Щербина заявив, що апеляції компанії не подавали. "Були підписані мирові угоди, які дозволили нам забрати застави. "Мирові" були схвалені судовими органами", - зазначив він.
Оцінюючи нинішню ринкову вартість земельної ділянки на Оболоні, Щербина розповів: "Торік ділянку на ринку оцінювали в 10 мільярдів гривень, зараз її можна оцінити в два рази дешевше. Але цього цілком достатньо, оскільки сума заборгованості перед банком цих компаній і компаній, де вони виступали поручителями, складає близько 3 мільярдів гривень".
Говорячи про майбутню долю цих 113 гектарів, тимчасовий адміністратор "Родовід Банку" відзначив, що "в Києві більше немає настільки великих ділянок землі". "На ній можна побудувати мільйони квадратних метрів. Можливо, держава, яка володіє "Родовід Банком", прийме рішення не продавати ділянку, а задіювати її в якомусь інвестиційному проекті з будівництва житла економкласу, наприклад, для держслужбовців. Ми як державний банк прийматимемо ці рішення спільно з Кабміном, можливо, і з ДІУ теж", - підкреслив Щербина.
"За законом у нас є рік, аби тримати вилучену заставу на балансі. Але НБУ розуміє, що так швидко велику ділянку київської землі продати буде складно, тому, можливо, нам дозволять потримати її на балансі довше. Нам, звичайно, цікавіше живі гроші, ніж ця застава. Може, поділимо цю ділянку і продаватимемо частинами".
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас