Більше половини росіян зменшили витрати на розваги — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Більше половини росіян зменшили витрати на розваги

313
Росія увійшла до п'ятірки країн, громадянам яких вдалось не сильно заощаджувати в останні три місяці. Про це свідчать дані дослідження "Світовий барометр фінансової кризи" - "Індекс споживчої довіри". Під час дослідження, в період з середини вересня до кінця жовтня 2009 року, було опитано 23 659 осіб в 24 країнах світу. "Ромир" провів російську частину дослідження і опитав тисячу жителів РФ.
Дослідники зазначають, що на тлі загального підвищення оптимізму, характерного для результатів четвертої хвилі проекту, споживачі всіх країн продовжують проявляти обережність в тому, що стосується витрат. Проте, при порівнянні результатів третього і четвертого етапу (липень і жовтень 2009 р.) дослідження, стає очевидним, що економити споживачі стали менше. Так, доля респондентів з різних країн, які стверджують, що за останні три місяці їм довелося зменшити витрати, зменшилась практично у всіх перерахованих статтях витрат. Як і три місяці тому, понад усе постраждали витрати на одяг/взуття/аксесуари. Витрати на цю категорію товарів зменшила половина (50%) учасників міжнародного опитування. Найменше піддалися скороченню витрати на IT послуги (цифрове ТБ, домашнє підключення до інтернету, кабельне ТБ і ін.).
Якщо порівнювати підсумки опитування в різних регіонах світу, то видно, що Латинська Америка більше за інші регіони зменшила витрати на всі категорії в цілому (47%), а жителі Азійсько-Тихоокеанського регіону, навпаки, найменше економили за останні три місяці (27%).
Серед жителів різних країн, найбільше довелось зменшити свої витрати жителям Мексики (59%), Ісландії (47%), США (46%), Аргентини (46%) і Румунії (45%). Значно менше економили на перерахованих товарах і послугах громадяни Швейцарії (20%), Австрії (19%) і Нідерландів (17%).
Цікаво, що американці, які досить упевнено виглядають майже у всіх питаннях, все ще дуже обережні у всьому, що стосується грошових витрат. Середня доля жителів США, що скоротили свої витрати на 12% більше, ніж загальносвітовий показник (46% проти 34%). Американці займають третє місце за кількістю громадян, які зменшили витрати.
За ступенем зменшення витрат Росія займає 19 місце в загальному списку з 23 країн, що брали участь в опитуванні.
За матеріалами:
Фінмаркет
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас