Китай шукає можливості для злиттів і поглинань в Південно-Східній Європі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Китай шукає можливості для злиттів і поглинань в Південно-Східній Європі

463
Китай вивчає ринки Південно-Східної Європи у пошуках сприятливих можливостей для укладення угод злиття і поглинання, розраховуючи скористатися браком капіталу в регіоні для зміцнення своїх позицій, пише The Wall Street Journal.
Китайські компанії вже здійснюють інвестиції в нішеві проекти в Румунії і Болгарії, а уряд Китаю запропонував Молдові кредит на $1 млрд, якого вистачить на покриття бюджетного дефіциту в бідній країні Європи протягом двох років.
Приплив інвестицій ще дуже слабкий - торік обсяг вкладень склав 71 млн євро, за даними Статистичного управління Європейського Союзу. Проте, як очікується, вони зростатимуть швидкими темпами, зокрема завдяки інтересу китайських компаній.
В понеділок найбільший виробник вантажних автомобілів КНР Dongfeng Motor Group Ltd. підписав протокол про наміри стосовно злиття з сербською держкорпорацією Fabrika Automobila Priboj (FAP). Компанії не розкривають інформацію про суму оборудки, проте відомо, що Dongfeng контролюватиме бренд, асортимент і дистрибуцію продукцію, а FAP займеться виробничими питаннями.
В жовтні китайський автоконцерн Great Wall Motor Ltd. домовився з болгарською компанією Litex Motors про будівництво заводу з виробництва дешевих спорткарів і позашляховиків. Планова потужність заводу складає 50 тис. автомобілів на рік, реалізація проекту почнеться в 2010 році. Спочатку китайці інвестують у будівництво 80 млн євро.
У вересні були вироблені перші трактори на спільному китайсько-румунському підприємстві, створеному за участю Shantuo Agricultural Machinery Equipment. Інвестиції в завод склали $20 млн.
Керівництво одного з провідних підприємств Китаю з виробництва листового скла China Luoayang Float Glass Group минулого тижня відвідало Болгарію, провело зустріч з міністром фінансів Болгарії Сімеоном Дянковим і обговорило інвестиції обсягом 80 млн євро в скляний завод в місті Разград на північному сході країни.
"В той час як Сербія, Молдова і навіть Туреччина становлять для Китаю стратегічний інтерес, Румунія і Болгарія - це можливість потрапити на ринок ЄС через чорний вхід", - упевнена економіст Німецького інституту глобальних і регіональних досліджень Марго Шулер.
Балкани потребують притоку капіталу, як ніхто інший, бо рецесія значно ослабила країни регіону і вони не можуть самостійно покрити дефіцити держбюджетів, відзначають аналітики.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас