Індійці купують хімічного гіганта — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Індійці купують хімічного гіганта

Фондовий ринок
740
Третю за розмірами хімічну компанію в світі - американо-голландську LyondellBasell, котра опинилась на межі банкрутства, - буде викуплено заради західних технологій і доступу на ринки.
Підконтрольна Мукешу Амбані індійська нафтопереробна компанія Reliance Industries вирішила придбати LyondellBasell. Пропозиція може стати порятунком від банкрутства і становить потенційну альтернативу плану реорганізації і максимізації доходів інвесторів.
LyondellBasell, що займає в світі лідируючі позиції з виробництва поліетилену, поліпропілену і каталізаторів, в січні 2009 р. виявилася не в змозі обслуговувати борг в сумі $26 млрд. відтоді компанія намагається реорганізувати свої операції. Проте цьому заважають кредитори, які не отримавши виплат, розпочали із LyondellBasell судову тяганину.
В липні 2009 р. консорціум кредиторів подав позов до Манхеттенського суду у справах про банкрутство, в якому назвав "чистісінької води авантюрою" операцію з придбання за $19 млрд. голландською компанією Basell американського виробника хімічної продукції Lyondell Chemical, що відбулася в липні 2007 р., в результаті якої утворилася LyondellBasell. За твердженням кредиторів, укладення цієї оборудки залишало компанії з абсолютно недостатнім капіталом для продовження їх комерційної діяльності.
"На нашу думку, операція з Reliance - це вимушена можливість для LyondellBasell вийти з труднощів. В той же час сумніви викликає здатність індусів поліпшити операційну діяльність. Багато що залежатиме від того, як швидко цикли на ринках нафтохімічної продукції підуть вгору", - пише інвестиційний банк CLSA.
В 2008 р. LyondellBasell оголосив про збиток в сумі $7,3 млрд. при обігу $50,7 млрд. За словами співвласника цієї компанії російського мільярдера Леоніда Блаватника, "LyondellBasell є дуже цінним активом за умови, що економіка виправиться".
За словами Мукеша Амбані, придбання дає шанс різко примножити капітал. Минулого тижня мільярдер, 97% активів якого сконцентровано в Індії, заявив про намір диверсифікувати ризики за рахунок закордонних придбань. За підрахунками журналу Forbes, цього року пан Амбані із капіталом $32 млрд. зайняв першу сходинку в рейтингу 52 індійських мільярдерів, випередивши сталевого магната Лакшмі Міттала з $30 млрд. і свого молодшого брата Аніла Амбані з $17,5 млрд.
"Компанія Reliance вже не може збільшуватись усередині Індії. Виконавши цей простий хід, Мукеш Амбані стає дуже впливовим глобальним гравцем. Він розширить свою присутність на ринках США і Європи. Покупка LyondellBasell обійдеться йому набагато дешевше, ніж будівництво нового схожого об'єкту", - говорить аналітик Purvin&Gertz Віктор Шум.
На думку аналітиків Daiwa Research, придбання LyondellBasell і подальше зменшення її податкового тягаря зроблять цю компанію "Дуже дорогою". За оцінками інституту, її вартість має бути в 14 разів вищою від прибутку до виплати податків і вирахувань.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас