ЄС закликав Китай до реформи економіки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄС закликав Китай до реформи економіки

491
Китаю потрібно провести широкомасштабні структурні реформи економіки, щоб справитися з надвиробництвом, сказано в доповіді Торговельної палати Євросоюзу.
Надмірні виробничі потужності давно заважають нормально розвиватися китайській економіці, проте ця проблема стала ще актуальнішою в результаті світової фінансової кризи, йдеться в доповіді.
"Криза позначилася на попиті на китайський експорт - в той самий час, коли Китай збільшив обсяги інвестицій у будівництво нових заводів у формі масштабних урядових програм стимулювання економіки, додавши непотрібні виробничі потужності. В результаті дана проблема лише посилилася в багатьох галузях промисловості", - сказано в доповіді.
Державна рада КНР в серпні визнала, що надмірні виробничі потужності перешкоджають розвитку низки галузей, і що місцеві органи управління "сліпо" їх нарощують.
Уряд відзначив, що найгірші справи в чорній металургії, виробництві цементу, електролітичного алюмінію, скла, полікристалічного кремнію і устаткування для вітряних електростанцій.
"Торгова палата Євросоюзу схвалює ці заходи, проте нагадує, що треба ще багато що зробити, щоб узяти під контроль зайві потужності й створити економічні та політичні умови для того, щоб в майбутньому проблема надвиробництва більше не виникала", - йдеться в доповіді.
Надмірні виробничі потужності призводять до розтрати природних ресурсів, зниження стандартів охорони здоров'я і безпеки, загрожують навколишньому середовищу і створюють ризики для фінансової системи.
Крім того, вони позначаються на торговельних відносинах Китаю з іншими країнами, бо китайська продукція продається за безцінь.
"Так виникає загроза для позитивних плодів глобалізації", - відзначається в доповіді, передає Reuters.
За матеріалами:
Подробности
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас