Ринок переоцінив ризики в суверенному сегменті українських бондів, рекомендація - "купувати" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ринок переоцінив ризики в суверенному сегменті українських бондів, рекомендація - "купувати"

Фондовий ринок
699
Котирування українських суверенних єврооблігацій досягли локального дна, створюючи хорошу можливість для покупки, говориться в звіті, підготовленому фахівцями інвестиційної компанії Astrum Investment Management.
Як наголошується в документі, реструктуризація "Укрзалізницею" залученого в 2007 році синдикованого кредиту на суму $550 млн, організатором якого виступив банк Barclays, призвела до обвалу котирувань в українському сегменті єврооблігацій. "Ця ситуація призвела до виникнення чуток про можливий дефолт України, що розширило спред EMBI+Україна з 13 листопада до 23 листопада на 16% - до 1216 пунктів. Суверенна крива прибутковості набула інверсійного характеру, прибутковість на короткому кінці досягла 16% річних", - повідомляють аналітики.
Водночас експерти вважають безпідставними спекуляції довкола можливого крос-дефолту із суверенних паперів, у зв'язку з чим рекомендують купувати суверенні і квазісуверенні українські єврооблігації, що різко подешевшали.
На думку експертів, ринок переоцінив українські ризики.
Як наголошується в документі, суверенне боргове навантаження залишається на невисокому рівні: співвідношення держборгу до ВВП за підсумками 2009 року не перевищить 25% ВВП, що істотно нижче, ніж в розвинених країн, і поступається показникам держав, що розвиваються, мають вищий рейтинг країн.
Крім того, експерти зазначили, що в 2009-2010 рр. України не чекає погашення жодного прилюдного суверенного або квазісуверенного боргу.
Експерти вважають, що в результаті виник необґрунтований розрив між EMBI+Україна і EMBI+Аргентина у розмірі 500 пунктів (70%), і спред України-11 до аналогічних за термінами паперів Венесуели, чиє боргове навантаження становить 27% від ВВП, у розмірі 5 п.п.
Як наголошується в звіті, експерти чекають двохетапного зростання котирувань. Згідно з їхніми прогнозами, найближчим часом прибутковість в українському сегменті повинна скоротитися у міру зростання розуміння, що крос-дефолту із суверенних боргів не буде. В результаті, до завершення президентських виборів рівноважний рівень прибутковості з українських суверенних паперів повинен встановитися в діапазоні 11-13% річних.
Стабілізація політичної ситуації і відновлення співпраці з МВФ в другій половині 2010 року повинні знизити прибутковість паперів до 6-8%, вважають експерти.
Крім того, в звіті наголошується, що найпривабливішими є суверенні і квазісуверенні папери, оскільки за останніх 10 днів ціни в цьому сегменті впали найбільше.
Крім суверенних паперів, експерти рекомендують купувати також квазісуверенні Укрексімбанк-11, Київ-11 і Нафтогаз-14. Згідно з їхніми прогнозами, ціни цих випусків продемонструють випереджальне зростання.
Серед єврооблігацій другого "ешелону" експерти відзначили недооцінку Інтерпайпу-10 і високий потенціал зростання ціни ПриватБанку-12.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас