Точка зору: У середньостроковій перспективі немає вагомих причин для девальвації гривні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Точка зору: У середньостроковій перспективі немає вагомих причин для девальвації гривні

Валюта
2518
В середньостроковій перспективі відсутні вагомі причини для девальвації гривні.
Про це йдеться в щоденному огляді фінансових ринків, підготовленому аналітиками "ІНГ Банк Україна".
"Скорочення дефіциту поточного рахунку, а також зменшення дефіциту фінансового рахунку свідчать про поліпшення стану платіжного балансу і підтверджують нашу думку про відсутність вагомих причин для девальвації гривні в середньостроковій перспективі", - сказано в повідомленні.
Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) оприлюднив попередні дані про стан платіжного балансу. Зокрема, сальдо поточного рахунку в жовтні цього року було позитивним другий місяць поспіль, при цьому профіцит склав 87 млн. дол. в порівнянні з 62 млн. дол. у вересні.
За підсумками 10 місяців 2009 року дефіцит поточного рахунку склав 1 млрд. дол. (практично без змін в порівнянні з показником за січень-вересень), що в 11 разів менше, ніж за 10 місяців 2008 року.
Баланс зовнішньої торгівлі товарами в жовтні трохи покращився завдяки зростанню експорту товарів на 12% за місяць - до 4,2 млрд. дол. на тлі зростання експорту сталі.
У повідомленні "ІНГ Банку" вказується, що збільшення експорту сталі в жовтні ц.р. пов'язано зі зростанням обсягу виробництва в порівнянні з вереснем, коли виробництво сталі скоротилося внаслідок браку коксівного вугілля. "Проте ми вважаємо, що ціни на сталь залишаються волатильними, що може позначитися на показниках торговельного балансу найближчими місяцями", - вважають аналітики "ІНГ Банку".
Між тим, експерти вважають, що збільшення імпорту газу в жовтні призвело до зростання обсягів імпорту товарів на 8% за місяць - до 4,4 млрд. дол. В результаті дефіцит торгівлі товарами в жовтні склав 203 млн. дол., що менше, ніж аналогічний показник за вересень (336 млн. дол.), при цьому сальдо загального зовнішньоторговельного балансу (включаючи торгівлю послугами) в жовтні було позитивним (35 млн. дол.).
У повідомленні підкреслюється, що стан фінансового рахунку в жовтні ц.р. продовжив поліпшуватися другий місяць поспіль, проте його сальдо залишається від'ємним. У жовтні дефіцит фінансового рахунку склав 0,8 млрд. дол. в порівнянні з 1,4 млрд. дол. у вересні. Притік прямих іноземних інвестицій трохи скоротився - з 813 млн. дол. у вересні до 673 млн. дол. в жовтні.
В цілому сальдо платіжного балансу значно покращилось - з -1,3 млрд. дол. у вересні до -0,7 млрд. дол. в жовтні, в основному внаслідок поліпшення стану фінансового рахунку. "Ми зберігаємо наш прогноз дефіциту поточного рахунку в 2009 році на рівні 1,4 млрд. дол." - ідеться в огляді.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас