Американські банки відмовляються зберігати у себе золото клієнтів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Американські банки відмовляються зберігати у себе золото клієнтів

Банківські метали
1757
HSBC, один з найбільших власників сховищ у США, вимагає від роздрібних клієнтів звільнити сховище під будівлею банку на П'ятій авеню. У HSBC вирішили, що робота з ними недостатньо прибуткова і можна заробити більше, зберігаючи дорогоцінні метали інституційних інвесторів.
Якщо клієнти не вивезуть золото, HSBC поверне його додому, змусивши їх сплатити доставку, сказано в липневому листі банку. Він рекомендує перемістити активи в сховище Brink's Global Services в Брукліні. Воно, правда, значно менше.
Представник HSBC відмовилася від коментарів, пояснивши це вимогами безпеки.
Золото з початку року подорожчало на 32,9%. Багато хто купує не ф'ючерси, а злитки і монети. Попит на фізичне золото, за прогнозом CPM Group, зросте цього року на 21% до рекордного рівня 52,3 млн унцій. За сьогоднішніми цінами це $61 млрд.
В GoldStar Trust, що управляє пенсійними планами, щомісячно відкривається понад 1000 металевих рахунків (у 2006 р. - близько 100). Продажі найпопулярніших монет "Золотий орел" підскочили цього року на 65%.
Рішення HSBC стало справжнім кошмаром для інвесторів, інкасаторів і власників сховищ. "Багато з них перевантажені", - каже Боб Коулман, директор зі зв'язків з клієнтами Gold Silver Vault в Нампі, штат Айдахо. Нові надходження в минулому кварталі зросли в Gold Silver Vault на 500%, зокрема за рахунок клієнтів HSBC.
Перебазування золота клієнтів займає тепер весь робочий час Девіда Норріса, виконавчого віце-президента GoldStar Trust, яка вже 15 років організовує зберігання дорогоцінних металів в HSBC. За його словами, банк в липні зажадав негайно припинити присилати монети, тепер Норріс займається їх переправленням в два сховища Delaware Depository Service в штаті Делавер. "Я можу цілий день стрибати і кричати, як мені це не подобається. Але це їх бізнес-рішення", - говорить він. Перевезення дорогоцінних металів Норріс порівнює з крупною військовою операцією. Застрахований вантаж перевозять транспортні компанії (інколи, щоб не привертати увагу, в простих коробках) або інкасаторські броньовики з 2-3 озброєними охоронцями.
Роздрібні клієнти обходяться сховищам дорожче: вони зазвичай купують монети і злитки різних розмірів і ваги; все потрібно занести в реєстр і зберігати окремо. Компанії ж зазвичай зберігають стандартні злитки вагою 100 або 400 унцій.
За матеріалами:
Відомості
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас