Хитро закручено — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Хитро закручено

885
Розібратися у роумінгу тепер складніше: оператори "перетасували" і тарифи, і міжнародні зони тарифікації. У результаті в майбутні різдвяні свята за деякі роумінгові послуги доведеться платити втридорога.
Середньостатистичний українець лише на привітальні есемески у новорічну ніч за кордоном витрачає 50-150 грн. Любителі поговорити викладають вдвічі більше. 2010-й, що наступає, лише збільшить ці витрати. Хоча провідні оператори запевняли, мовляв, громадяни стали ощадливішими, а тарифам зростати далі просто нікуди.
"П'ять хвилин, п'ять хвилин ..."
Ще рік тому абоненти Beeline з Рre-paid-пакетами знали, що говорять у роумінгу з "єдиною тарифікацією". Тобто, куди б не занесло мандрівника, дзвінок до України і за місцем перебування коштує 10,35 грн. / хв, до іншої держави - 19 грн. / хв. "Нині для абонентів, що користуються Рre-paid, діє принцип зональної тарифікації. Це означає, що вартість послуг залежить від тарифної зони, до якої віднесена країна перебування абонента", - каже Олена Дуб, менеджер зі зв'язків з громадськістю компанії УРС (ТМ Beeline). У результаті до зими 2009-2010 рр.. ціна спілкування для білайнівців становила 6,7-21 грн. за вхідну хвилину і 2,36-50 грн. за вихідну.
Тарифи на голосовий зв'язок якщо і знизилися, то лише для спілкування всередині мережі. Приміром, у МТС запевняють про зниження цін на вхідні дзвінки з роумінгу (до 45%) для країн масового паломництва наших туристів - Єгипту, Туреччини та Польщі. У минулому Новому році клієнти МТС за всі отримані дзвінки викладали в цих державах по 24, 22 і 12 грн. / хв, тепер - 15, 12 і 10 грн. / хв відповідно. Тобто приймати голосові поздоровлення в мережі МТС, дійсно, буде дешевше. Зате вихідні дзвінки на номери інших операторів подешевшали лише в Туреччині (до 18 грн. / хв). Дзвінок додому з Єгипту обійдеться в ті ж 24 грн. / хв, а спілкування з Польщі подорожчало до 18 грн. / хв.
"Київстар" також задекларував зниження плати за роумінгові послуги. Судячи з офіційної реклами компанії, особливо пощастило нашим співгромадянам, що збираються відвідати Австрію, Грузію, Іспанію, Грецію, Угорщину, Францію, Словенію (усього в списку 33 держави). Але якщо порівняти витрати на роумінг з минулим роком, з'ясується, що ціни насправді зросли! Під час зимових канікул 2008-2009 рр.. за роумінг клієнти "Київстару" викладали не менше 4 грн. за вихідну хвилину і 5,5 грн. - за вхідну. Дзвінки в лижному сезоні 2009-2010 обійдуться вже мінімум в 9 та 6 грн. відповідно. Тобто, зростання мінімальних тарифів становило у середньому 67%. Проте чесно зізналися в тотальному подорожчанні зв'язку за кордоном лише в одній компанії.
"Цього року наші тарифи на роумінг підвищилися в середньому на 25%. Причиною такого підвищення стала істотна зміна співвідношення долар / гривня", - пояснила Надія Лубніна, начальник відділу зовнішніх зв'язків ЗАТ "Астеліт".
Пишіть листи?
"Якщо поставлена мета заощадити, то простіше розумно перерозподілити кількість вхідних і вихідних дзвінків у роумінгу у бік вхідних дзвінків, а також замінити не термінове голосове спілкування з українськими або міжнародними абонентами обміном короткими sms", - радить Олена Дуб.
Те ж саме рекомендують й інші оператори стільникового зв'язку: пишіть sms.
Однак, судячи з дослідження, міжнародні sms подешевшали тільки у компанії "Київстар" - на 20 коп. (до 2 грн.). А ось клієнтам МТС доведеться цього року розщедритися: sms підскочили в ціні більш ніж втричі (з 1-2 грн. до 3,6-4,8 грн.). У цілому ж міжнародні sms подорожчали майже у всіх найбільших операторів. У середньому по ринку плата за коротку текстову "звістку" злетіла до грудня 2009 р. в 2,5 разів!
Фактично без змін залишилися лише розцінки на мультимедійні повідомлення. Фанатам mms за 100 Кбайт інформації, як і раніше, треба викладати приблизно однакові суми у різних операторів: у МТС - 12 грн., у life:) - 12,81 грн., в Utel - 10 грн.
Єдине, що тішить в такій ситуації - обіцянки операторів знову не підвищувати розцінки до кінця січня 2010 р. Хоча від казкових знижок на роумінг під ялинки абонентів телекомщики також утримаються, судячи з відповідей, наданих "ВД" в МТС, Utel, Beeline і life:). Розкрити карти відмовилися тільки в компанії "Київстар", пославшись на комерційну таємницю. Сюрпризів можна чекати і від PeopleNet, який відмовляється спілкуватися зі ЗМІ.
Свято в тиші
Альтернативою подорожчання і плутанини роумінгу вважаються пакети, спеціально створені для закордонного спілкування. Найпопулярнішими з них називають "Роумінг life:)" та туристичні карти TravelSim. У першому продукті підключення коштує 50 грн., максимальний тариф - 5 грн. / хв. За міжнародною картою TravelSim вхідні дзвінки - в залежності від країни - або безкоштовні (наприклад, в Австрії), або не перевищують 1,6 грн. / хв (для Болгарії). Вихідні - у межах 3,12-8 грн / хв.
Задобрювати українців "запасним варіантом" почав і "Київстар", ввівши послугу "Зворотній зв'язок" (5 грн. / хв). Правда, до листопада 2009 сервіс був доступний тільки між абонентами мережі "Київстар" і в декількох регіонах (країни Балтії, Скандинавія, Південна Америка, держави Магрібу, деякі тропічні острови - Сейшели, Маврикій, Мадагаскар). Мінімальний дзвінок в такому зарубіжжі обходиться в 10 грн., тобто послуга допомагає знизити вартість роумінгу вдвічі.
На жаль, клієнти, що використовують такі пакети, визнають, що низька вартість не гарантує якості. Зв'язок може барахлити (протягом 10-30 сек. співрозмовника не чути) або взагалі перериватися. До того ж, навіть роумінг економ-класу дорожчає. Наприклад, у TravelSim дзвінки тарифікуються в USD, тобто будь-яка зміна курсу відразу ж позначиться на вашому балансі.
Вікторія Рубан, голова прес-служби компанії МТС:
- Якщо витрати у роумінгу "кусаються" і на рахунку кожна копійка, можна скористатися sim-картами місцевих операторів або туристичною sim-картою. Але кожен з цих варіантів має як плюси, так і мінуси. Наприклад, купуючи стартовий пакет оператора країни перебування, потрібно пам'ятати, що всі, хто вам будуть телефонувати, сплатять свої дзвінки як міжнародні. Туристичні sim-карти пропонують досить привабливі ціни. Але зворотним боком демократичної ціни є не завжди прийнятна якість послуг, що супроводжується необхідністю передзвонювати.
Сергій Товстенко-Забєлін, керівник прес-служби компанії "Київстар":
- Перебуваючи за кордоном, можна уникнути зайвих витрат на мобільний зв'язок, тимчасово обмеживши користування деякими сервісами. Наприклад, тим, хто на батьківщині активно обмінюється mms, можна запропонувати на час перебування в роумінгу відключити їх автоматичний прийом. При бажанні mms можна продовжувати приймати, але вибірково, в ручному режимі. Таким чином, ви істотно зменшите обсяг GPRS або EDGE трафіку, а значить, заощадите гроші.
Лія Сліпцова
За матеріалами:
Власть денег
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас